Basen w wakacje?

0
4622

Jesienią dzierżawca Ośrodka Wisła w Zalesiu Górnym deklarował, że odnowiony basen będzie działał już w tegoroczne lato. Wielka konstrukcja, która powstała na jego terenie, intryguje spacerowiczów. Wszyscy zastanawiają się, kiedy będzie można skorzystać z nowych atrakcji.

O planach zainwestowania w modernizację basenu przez dzierżawcę Ośrodka Wisła pisaliśmy we wrześniu ubiegłego roku.

– Na początku września spotkałem się z panem Karwowskim, który zadeklarował gotowość do podjęcia się rewitalizacji terenu basenów we własnym zakresie – mówił wówczas wicestarosta Zdzisław Lis. – I co najważniejsze, baseny mają być gotowe już w przyszłym roku – podkreślał. Przedstawiony władzom powiatu projekt przewidywał wymianę niecki basenu na nową, pokrytą specjalną membraną i podzieloną na trzy strefy aktywności. Oprócz basenu pływackiego, zaplanowano również duży park wodny ze zjeżdżalniami oraz teren rekreacyjny ze specjalnymi prysznicami, dużymi rybami i wodną karuzelą. Od kilku tygodni prace na terenie basenu stały się zauważalne. Przede wszystkim ze względu na ogromną konstrukcję ze zjeżdżalniami, którą widać z daleka.

– Dzieciaki z pewnością będą zachwycone. Szkoda tylko, że to wszystko jest takie „tandetne”, kompletnie nie pasujące do pięknej okolicy – zauważył pan Łukasz na internetowym forum. Jeden z naszych czytelników wyraził z kolei wątpliwość w kwestii bezpieczeństwa konstrukcji.

– Inwestor zapewnił nas, że instalacja posiada niezbędne atesty, a podczas użytkowania pracownik będzie pilnował, czy użytkownicy korzystają z konstrukcji zgodnie z regulaminem – mówi wicestarosta Zdzisław Lis. Powiat nadzoruje działania prowadzone na dzierżawionym spółce Samochody Filmowe terenie. Poprosił też Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego o kontrolę prowadzonych prac. Głównie chodzi o wątpliwości, czy tego typu inwestycja może być realizowana jako zgłoszenie, czy wymaga pozwolenia na budowę. Jak udało nam się dowiedzieć, kontrola przedsięwzięcia planowana jest na początku lipca. Inspektor Nadzoru Budowlanego zapewnił, że skontrolowana zostanie sama konstrukcja, jak również wszystkie niezbędne certyfikaty.

Czy zgodnie z deklaracją basen z nowymi atrakcjami wystartuje w wakacje? Nie wiadomo. Dzierżawca Ośrodka Wisła nie chciał udzielić nam informacji. Z informacji uzyskanych od wicestarosty wynika, że inwestor planował otwarcie basenu na początku lipca. Zaawansowanie prac oraz toczące się postępowanie kontrolne każą wątpić w ten termin.

Czytaj także : W jaki sposób w tym roku uczniowie odbiorą świadectwa ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię