Basen na wakacje

0
1264

Wodny plac zabaw, zjeżdżalnia, leżaki, brodzik dla najmłodszych. Takie atrakcje czekają na gości basenu w Powsinie.

Modernizacja odkrytego basenu w Parku Kultury w Powsinie rozpoczęła się w ubiegłym roku i zgodnie z planem powinna zakończyć na przełomie maja i czerwca. Najbliższy w naszej okolicy basen odkryty cieszy się sporym zainteresowaniem. Było tak jeszcze w ubiegłym sezonie, mimo że lata świetności miał dawno za sobą. Z terenów rekreacyjnych sąsiadujących z Lasem Kabackim korzysta również sporo mieszkańców Piaseczna czy Konstancina-Jeziorny. W ramach kolejnych inwestycji wyremontowano całoroczne korty tenisowe a także rozbudowano i unowocześniono plac zabaw. W parku pojawiły nowe estetyczne elementy małej architektury: ławki, leżanki, stoliki. Modernizacja basenu ma być ostatnim elementem tych prac.

W ramach wartej ponad 9,5 mln inwestycji zostanie wyremontowana niecka w basenie głównym oraz brodziku. Zbudowany zostanie również zupełnie nowy system uzdatniania wody. Przebudowane, w tym dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zostaną również szatnie i toalety. Na basenie pojawią się też dodatkowe atrakcje dla najmłodszych – zjeżdżalnia i wodny plac zabaw.

– Teren rekreacyjny zostanie wzbogacony o małą architekturę, miejsca wypoczynku, kosze plażowe, stałe leżanki, stoły piknikowe, miejsca do przewijania dzieci, małą piaszczystą plażę, pergole z zacienionymi miejscami do siedzenia, parking rowerowy i suchy plac zabaw – czytamy na stronie internetowej parku w Powsinie. W tym celu teren basenu zostanie powiększony o około 600m2, na których powstanie wypoczynkowa przestrzeń zielona.

–  Przebudowa idzie zgodnie z planem. Zostały już właściwie prace wykończeniowe zarówno wewnątrz budynku jak i na terenie basenów – mówi Marcin Osuch z Parku Kultury w Powsinie. – Planujemy oddanie obiektu do użytku na koniec czerwca, ale to jest uzależnione od terminu wydania pozwolenia na użytkowanie.