Joanna Grela

Joanna Grela

Skatowały psa i postanowiły go utopić. Uciekły widząc kobietę, która szła w ich stronę. 

W środę 15 sierpnia przed południem pewna kobieta chodząc z kijkami w okolicach Góry Kalwarii, zobaczyła dwie kobiety. Jedna z nich coś kopała i po tym skakała. Kiedy ją zobaczyły uciekły do samochodu i odjechały. Kobieta usłyszała przeraźliwy skowyt psa, pobiegła nad brzeg jeziorka i zobaczyła ruszający się w wodzie worek. Wyciągnęła go i otworzyła, znalazła w środku kolejny worek i... kilkumiesięcznego, zakrwawionego psiaka oraz olbrzymi kamień. Zadzwoniła po męża i wraz z nim zabrała psa na komisariat policji w Górze Kalwarii, zgłaszając próbę popełnienia przestępstwa. 

We wtorek na drodze krajowej nr 79 w Żabieńcu doszło do tragicznego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką.

Powiat otrzyma od PKP PLK 6,5 mln zł na budowę tuneli pod przejazdami kolejowymi na Orężnej w Piasecznie i Krasickiego w Nowej Iwicznej.

Głód, plastikowe ubrania, kryzys i wojny – to nas czeka, jeżeli zabraknie pszczół. 8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół.

Koncepcje na przejście przez tory w Zalesiu Górnym oraz inne rozwiązania komunikacyjne przy linii kolejowej właśnie trafiły do zaopiniowania.

Specustawa mieszkaniowa ma przyspieszyć budowę nowych mieszkań. Jednak architekci, urbaniści i miejscy aktywiści nazwali ją ustawą dla deweloperów. Co oznacza podpisanie specustawy?

Trudno o nim powiedzieć, że to mieszkaniec, bardziej pasuje „stały bywalec”.  Często siedzi nieopodal wejścia i obserwuje wchodzących do urzędu petentów.

W pierwszym półroczu 2018 r. Port Lotniczy im. F. Chopina obsłużył 8 mln pasażerów. To o 14,8% więcej niż w tym samym okresie w 2017 r.

Gmina chce przejąć na własność strażnicę OSP Jeziórko, bo twierdzi, że to jedyny sposób aby wyremontować jej dach. Strażacy nie chcą jednak oddać swojej własności, bo uważają, że nie ma ku temu podstaw.

Do Powiatowego Lekarza Weterynarii zgłoszono już 5 porzuconych skór dzików, znalezionych na terenie powiatu. Jedzenie niezbadanego mięsa może skończyć się śmiercią.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama