Autobusy połączą Tarczyn z Piasecznem i Pawłowicami

0
559

Od poniedziałku 6 lipca ruszają trzy połączenia autobusowe z Tarczyna. Autobusy będą jeździć dzięki dofinansowaniu Wojewody Mazowieckiego.

Starania o zapewnienie mieszkańcom bardzo potrzebnych kursów podjął samorząd Tarczyna.

– Niewątpliwie podjęte kroki zdecydowanie poprawią sytuację naszych mieszkańców, którzy od pewnego czasu borykali się z problemem komunikacyjnym. Przywrócone połączenia umożliwią im dotarcie do szkoły, pracy czy wielu instytucji – mówi burmistrz Barbara Galicz.

W ramach nowelizacji ustawy o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej od 1 kwietnia 2020 r. do 31 grudnia 2020 r. zwiększona została stawka dopłaty z Funduszu z 1,00 zł do 3,00 zł do tzw. wozokilometra. Wojewoda Mazowiecki ogłosił pod koniec maja dodatkowy nabór wniosków. Tarczyńscy radni zgodzili się na przeznaczenie 15 tys. złotych jako niezbędnego wkładu własnego. Ze względu na połączenia międzygminne realizacją umowy ma się zająć Powiat Piaseczyński. Na realizację przewozów powiat otrzyma od Wojewody Mazowieckiego w ramach Funduszu Przewozów Autobusowych dofinansowanie w kwocie 109.590 zł.

W ramach realizacji projektu, od dnia 6 lipca, uruchomione zostaną 3 linie autobusowe: Tarczyn – Komorniki – Gąski – Głosków – Piaseczno (dwa kursy poranne w kierunku Piaseczna i dwa powrotne po południu), Tarczyn – Komorniki – Głosków – Piaseczno (po trzy kursy w każda stronę) oraz  Pawłowice – Tarczyn (jeden kurs poranny w kierunku Tarczyna).

Połączenia będzie realizował PKS Grójec.

Czytaj także: Pekaesem do Piaseczna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię