Autobus do Metra Kabaty

0
910

Po zakończeniu budowy ulicy Nowokabackiej gmina zamierza podjąć działania zmierzające w kierunku utworzenia dogodnego połączenia ze stacją metra Kabaty.
Podczas ostatniego spotkania w sprawie wyłożenia projektu planu zagospodarowania przestrzennego obszaru północno-zachodniej części Konstancina mieszkańcy dowiedzieli się, że Burmistrz Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierz Jańczuk od dłuższego czasu zabiega o utworzenie linii autobusów, która połączyłaby miasto z Metrem Kabaty i jest szansa, że uda się to zrealizować. Oczywiście jej powstanie uzależnione jest od zakończenia remontu ulicy Nowokabackiej. Budowa odcinka, który ma połączyć Powsin z Kabatami, idzie coraz szybciej i szacuje się, że ma się ona zakończyć w połowie 2017 roku. Rozmowy z Zarządem Transportu Miejskiego na temat autobusu, który woziłby mieszkańców Konstancina bezpośrednio do pierwszej stacji metra, póki co, jeszcze się jednak nie toczyły.
– O ile mnie pamięć nie myli, mówi się o tym od samego początku, jak tylko pojawił się pomysł połączenia Ursynowa z Wilanowem ulicą Nowokabacką. Niestety nie otrzymaliśmy do tej pory szczegółowych informacji. Planuję poruszyć dyskusję jako taką na najbliższej Komisji Ładu Przestrzennego, ale być może będzie potrzebne na ten temat jakieś osobne spotkanie – mówił nam Radny Konstancina Tomasz Nowicki.
O autobus do metra Kabaty zapytaliśmy również burmistrza Kazimierza Jańczuka.
– Urząd Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna nie prowadzi obecnie rozmów z Zarządem Transportu Miejskiego w Warszawie w sprawie połączenia autobusowego Gminy Konstancin-Jeziorna z warszawską linią metra (stacja Metro Kabaty). Niemniej jednak po zakończeniu budowy ulicy Nowokabackiej Gmina Konstancin-Jeziorna zamierza podjąć działania mające na celu utworzenie dogodnego połączenia ze stacją metra Kabaty za pośrednictwem transportu własnego (komunikacja autobusowa „L”) lub w porozumieniu z Zarządem Transportu Miejskiego – poinformował nas burmistrz.
Linia autobusów skierowana do Kabat stanowiłaby ulgę dla wielu mieszkańców, którzy korzystając z komunikacji miejskiej, bardzo często narzekają na korki w drodze do stacji metra Wilanowska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię