Audiobook za PIT

0
375

Tym razem powiat zachęca do rozliczania podatku na swoim terenie oferując mieszkańcom darmowe audiobooki.

Organizowana od czterech lat akcja stała się pewną tradycją. Podobnie jak w latach ubiegłych reprezentacja władz powiatu pojawiła się rano na piaseczyńskim dworcu. Po rozdawanej kawie, jabłkach i krówkach-pitówkach, przyszedł czas na „coś dla ducha”, a nawet „ucha”. Starosta Ksawery Gut, Członek Zarządu Ewa Lubianiec oraz wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Iwona Jackowicz w środę 26 lutego rozdawali mieszkańcom płyty z nagranymi audiobookami. Akcję pod hasłem „ PIT – Słuchaj, to się opłaca” przygotowało Biuro Promocji powiatu.

– Razem z audiobook.pl – partnerem tegorocznej akcji – przygotowaliśmy dla Ciebie niespodziankę. Płacisz podatki na terenie naszego powiatu? Zeskanuj kod QR i pobierz jeden z 8 audiobooków przygotowanych dla Ciebie na specjalnej stronie.  Płacisz podatki gdzie indziej? Pobierz audiobooka na zachętę – czytamy w materiale promocyjnym powiatu.

Na liście jest zarówno polska klasyka, literatura historyczna, jak i rozrywkowa.

Władze powiatu zachęcają mieszkańców do rozliczania PIT w miejscu obecnego zamieszkania.

Ponad 10 % Twojego podatku trafia do powiatu.  To średnio tysiąc dwieście złotych. Dzięki tym pieniądzom: zapewnimy 300 posiłków podopiecznym w domu dziecka, posadzimy 4 drzewa, pomalujemy 14 przejść dla pieszych, zbudujemy 10 m2 chodnika, kupimy cztery łóżka dla podopiecznych domu opieki społecznej – wylicza powiat.

Aby rozliczyć PIT w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie nie trzeba być zameldowanym na terenie powiatu. Wystarczy w formularzu podać aktualny adres zamieszkania.

Zarząd Powiatu zwraca uwagę, że ubiegłoroczne zmiany w prawie podatkowym oznaczają znaczący spadek wpływów do samorządowego budżetu. A w tym roku powiat piaseczyński musi jeszcze zapłacić rekordowe, wynoszące blisko 54 mln złotych „janosikowe”.