Auchan wprowadza ekologiczne rozwiązania

0
805

Od przyszłego roku piaseczyńskie Auchan wprowadzi biodegradowalne torebki na owoce i warzywa. To kolejny krok na drodze do eliminacji szkodliwych dla środowiska tworzyw sztucznych.

Z petycją w sprawie wyeliminowania tzw. zrywek, czyli cienkich foliowych torebek w dziale z owocami i warzywami oraz innymi produktami sprzedawanymi na wagę, zwróciła się do prezesa Auchan Polska sp. z o. o. Gérarda Gallet jedna z mieszkanek. Petycję online w tej sprawie podpisało 96 osób.

– Foliówki nie podlegają recyklingowi, masowo trafiają do lasów i oceanów, prowadzą do ich zakwaszenia i masowego wymierania wielu żyjących gatunków zakłócając ekosystem. Do 2050 r. będzie ich więcej niż ryb! – czytamy w petycji. Autorka podkreśla, że klienci przyzwyczaili się dość szybko do braku foliówek przy kasach, warto więc pójść o krok dalej i całkowicie wyeliminować jednorazowe torebki ze sklepu.

Auchan, hipermarket Piaseczno, zakupy, ekologia, torebki jednorazowe, reklamówki biodegradowalne

Redukcja plastiku, również w dziale warzywa i owoce, jest jednym z naszych głównych priorytetów strategii #Auchan2022 wraz z przeciwdziałaniem marnotrawstwu żywności i redukowaniem naszego śladu węglowego – napisała w odpowiedzi Dorota Patejko, dyrektor komunikacji w Auchan Polska. Zwróciła uwagę, że na dziale owoców i warzyw są już dostępne dla klientów bawełniane siateczki wielokrotnego użytku (w cenie 4,99 i 5,99 zł w zależności od rozmiaru). Produkty te można również pakować we własne opakowania. A celem firmy jest całkowite wyeliminowanie jednorazówek do 2022 roku. Hipermarket w Piasecznie ma być pierwszym, w którym od 2021 roku wprowadzone zostaną siatki biodegradowalne.

– Pracę nad redukcją zbędnego plastiku prowadzimy również w innych działach. Od lutego br. wycofaliśmy ze sprzedaży plastikowe naczynia jednorazowe. A ich ekologiczne, biodegradowalne zamienniki wprowadziliśmy do oferty już w 2019 roku – podkreśla Dorota Patejko. Auchan Polska planuje również do 2022 zamienić wszystkie opakowania produktów marki własnej na biodegradowalne lub nadające się do recyklingu.

Czytaj także: Zniszczenie dokumentacji medycznej z lat 1980-2000

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię