Auchan planuje otwarcie sklepów w niedziele niehandlowe

3
4086

Auchan Retail Polska planuje otwarcie sklepów w niedziele objęte zakazem handlu. Do końca września sieć wprowadzi w swoich sklepach usługi kurierskie i pocztowe.

Auchan zapowiedział, że w najbliższym czasie zostanie podpisana umowa dotycząca usług kurierskich i pocztowych. Dzięki temu w godzinach funkcjonowania sklepów będzie można nadać lub odebrać swoją przesyłkę. Szczegółowa lista placówek zostanie opublikowana na stronie sieci.

– Auchan Retail Polska zawsze przestrzega przepisów pranych oraz podąża za zmieniającymi się potrzebami konsumentów, dla których liczy się czas i wygoda podczas zakupów – informuje sieć.

Otwarte sklepy

Od początku września do listy sklepów otwartych w niedziele niehandlowe dołączył Lidl. Na podobny krok zdecydował się również Kaufland. Część placówek w niedziele otworzyła też Biedronka. Na początku lipca podpisali umowę z Pocztą Polską. Otwarcie sklepów w niedziele rozważa również sieć Aldi.

Pod koniec 2020 roku DHL nawiązał współpracę ze sklepami sieci Stokrotka Express. W marcu tego roku Intermarche poinformowała, że część ich placówek również zostanie otwarta w niedziele. Do grona sieci czynnych w ostatnim tygodniu dołączył Polomarket.

Jednak lista jest o wiele dłuższa. W listopadzie 2019 roku dowiedzieliśmy się, że sieci sklepów ABC będą mogły wdrożyć usługi pocztowe w swoich placówkach. Takie usługi są świadczone też w Delikatesach Centrum, Lewiatanie czy Euro Sklepie.

W niedziele objęte zakazem handlu otwierają się nie tylko mniejsze i większe sklepy spożywcze, ale również markety budowlane.

Przypominamy, że w 2022 roku zakaz handlu będzie obowiązywał we wszystkie niedziele z wyjątkiem siedmiu w roku. Handlowe będą dwie kolejne niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, jedna przez Wielkanocą i cztery dodatkowo – ostatnie niedziele: stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Czytaj również: Ustawa uszczelniająca niedzielny zakaz handlu uchwalona

3 KOMENTARZE

  1. niektore zawody musza byc realizowane, aby zapewnic bezpieczenstwo ogolne. Z cala pewnoscia nie jest konieczne funkcjonowanie francuskiego obiektu, ktory nie dosc ze nie wie dokladnie jak placic CIT, to jeszcze glupa rznie i instaluje skrzynki pocztowe. Nie martwmy sie o francuskich albo brytyjskich wlascicieli galerii, oni zbytnio o nas tez sie nie martwia. Czipsy kupimy w sobote o 22.25, sardynki w poniedzialek o 7.30 .

  2. wchodzi nowelizacja ustawy, dzięki której pracownicy placówek handlowych nie będą podstępnie zmuszani do pracy w niedziele i święta. Będzie czas dla rodziny, na sport, udział w wydarzeniach religijnych

    • Niestety nikt nie myśli o wielu innych pracownikach podstępnie zmuszanych do pracy w niedziele i święta – lekarzach, kierowcach autobusów, kolejarzach, hutnikach, pielęgniarkach, kelnerach. Zdecydowanie trzeba zamknąć hotele, restauracje oraz szpitale w niedziele i święta, bo ludzie nie mają czasu na sport, dla rodziny i na uroczystości religijne!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię