Auchan kupiło działkę

257

Auchan Polska Sp. z o.o. mimo niekorzystnego dla swojej inwestycji wyroku Naczelnego Sądu Administracyjnego kupiło w przetargu nieograniczonym działkę przy ulicy Energetycznej.

Przypomnijmy: 9 lutego NSA uchylił decyzję środowiskową wydaną przez Burmistrza Piaseczna w sprawie rozbudowy Auchan. Od wyroku nie można się odwołać.
Sklep miał zamienić się w ogromną galerię handlową, która potrzebowałaby nowych dróg dojazdowych. Plany Auchan wskazują, że galeria miałaby zająć m.in. teren dzisiejszego hipermarketu budowlanego Leroy Merlin.
Z prezentacji Gminy Piaseczno z 3 lipca 2015 roku wynika, że działkę dojazdową od strony ulicy Energetycznej stanowi m.in. część terenu znanego mieszkańcom jako policja, który kiedyś stanowił jedną dużą działkę należącą do Skarbu Państwa.
W 2014 roku została z tego terenu wydzielona mniejsza działka oznaczona numerem ewidencyjnym 2/184 o powierzchni 2 357 hektarów. Z prezentowanych przez gminę materiałów w lipcu 2015 roku można wywnioskować, że jest ona konieczna do wybudowania przez Auchan galerii handlowej.
W ubiegły czwartek (4 marca) Starosta Piaseczyński poinformował, że w dniu 25.02.2016 roku w siedzibie Starostwa Komisja Przetargowa dopuściła do udziału w przetargu ustnym nieograniczonym na sprzedaż działki 2/184 przy ulicy Energetycznej, stanowiącej własność Skarbu Państwa, jednego uczestnika – firmę Auchan Polska Sp. z o.o.
Cena wywoławcza nieruchomości została ustalona na kwotę 9,5 miliona złotych. Auchan kupiło działkę za 9 595 000 złotych.
Można więc sądzić, że Auchan nie zrezygnowało z planów rozbudowy swojego sklepu.