Atrakcje na weekend 6-8 sierpnia w powiecie piaseczyńskim

0
955

Gdzie się wybrać w weekend? Do kina plenerowego, na koncert czy spektakl teatralny? W najbliższy weekend sporo się dzieje. Warto skorzystać z bogatej oferty kulturalno-rozrywkowej na terenie powiatu.

Wydarzenia w poście ułożone chronologicznie.

Kino Plenerowe na leżakach

6 sierpnia o godzinie 21:00 obejrzymy niezwykle efektowny film Le Mans 66 z 2019 roku. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Konstancińskiego Domu Kultury Hugonówka, Sala Widowiskowa Hugonówki.

Kino Plenerowe na leżakach
Zdj. Hugonówka

Operetka na wynos

7 sierpnia o godzinie 15:00 zapraszamy do Konstancina do Altany przy KDK Hugonówka, ul. Mostowa 15. Odbędzie się pierwszy koncert operetkowy w brawurowym wykonaniu znakomitych śpiewaków oraz tancerzy baletu Teatru Scena Kamienica z największymi przebojami. Drugi koncert odbędzie się o godzinie 17:00 na Placu Piłsudskiego w Piasecznie, a trzeci w Lesznowoli przy ul. Osiedlowa 2.

artyści, tytuł, data, kolory różówo - fioletowe
Zdj. Hugonówka

Oberkiem przez Konstancin – warsztaty taneczne

Oberkiem przez Konstancin to warsztaty dla wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją wiedzę na temat dziedzictwa kulturowego Polski. W trakcie nauki tańca poznamy jego historię, krok podstawy i figury z których składa się oberek. Taniec to nie tylko umiejętność wyrażania emocji czy znajomość figur, ale również kształtowanie prawidłowej postawy ciała, świadomego planowania ruchu oraz umuzykalnienie. Zajęcia będą niezwykłą podróżą taneczną po Mazowszu.

Zapraszamy w sobotę 7 sierpnia o godzinie 16:00 wszystkich dorosłych i dzieci powyżej 6 roku życia. Hugonówka, Konstanciński Dom Kultury.

Wystawa Malarstwa, Rysunku i Fotografii Marty Konickiej

7 sierpnia o godzinie 16:00 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Zalesia Dolnego przy ul. Dębowej 3. Odbędzie się wernisaż wystawy Marty Konickiej. Na wystawie zostaną zaprezentowane wybrane prace z malarstwa, rysunku, grafiki i fotografii. Wystawa będzie dostępna od 8 do 22 sierpnia 2021 roku w galerii „Witryna” przy ul. Kościuszki 49 w Piasecznie.

Plakat wydarzenia wystawa malartwa, rysunku ifotografii i 

El Credito

Serdecznie zapraszamy 7 sierpnia na godzinę 19:00 wszystkich zainteresowanych na spektakl. W rolach głównych Przemysław Sadowski oraz Marcel Wiercichowski. Spektakl odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury Hugonówka (Altana). Wstęp wolny, reżim sanitarny.

Zdj. Hugonówka

Słucham lato

Zapraszamy 8 sierpnia o godzinie 12:30 na czytanie fragmentów opowiadań Stanisława Lema. Lektorem będzie Marcin Troński. Wydarzenie odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury Hugonówka, ul. Mostowa 15 (altana). Wstęp wolny, reżim sanitarny – dezynfekcja rąk, dystans, maseczki zasłaniające usta i nos.

Słoneczna Góra

Kolejna odsłona „Słonecznej Góry” już w najbliższą niedzielę 8 sierpnia. Będzie wesoło i kreatywnie ale przede wszystkim nie zabraknie dobrej zabawy! Startujemy o 16:00.

Będą zabawy, atrakcje, zabawne gagi z życia wzięte, pokaz teatru ognia. Wszystko to już w nadchodzącą niedzielę w Górze Kalwarii.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, ogień i na świeżym powietrzu
Zdj. Ośrodek Kultury Góra Kalwaria

Zamek Czersk

7-8.08 zapraszamy do Zamku w Czersku, gdzie odbędzie się piknik archeologiczny – „Śladami Średniowiecza”.

ŚLADAMI ŚREDNIOWIECZA to spotkanie z archeologią doświadczalną, interaktywna lekcji historii i świetna zabawa. Przy każdym z wielu stanowisk (garncarz, rogownik, kowal, warzenie soli, snycerka, etc.) odbywają się pokazy, a przy niektórych (rozpalanie ognia, pieczenie podpłomyków, lepienie garnków) można spróbować swoich sił.

„Wczesnośredniowieczna osada” Otwarta dla zwiedzających od 11.00 do 18.00.

Może być zdjęciem przedstawiającym co najmniej jedna osoba, ludzie stoją i na świeżym powietrzu
Zdj. Zamek Czersk

The Time Quartet

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na niesamowity koncert muzyki filmowej i musicalowej na 8 sierpnia o godzinie 17:00. Koncert odbędzie się w Konstancińskim Domu Kultury Hugonówka przy ul. Mostowej 15. Wstęp wolny na wydarzenie.

The Time Quartet w Hugonówce W niedzielę 30 sierpnia o godz. 17.00 w altanie przy Konstancińskim Domu Kultury (ul. Mostowa 15) odbędzie się koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego The Time Quartet.
Zdj. Hugonówka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię