Atrakcje na weekend 30.07-01.08 w powiecie piaseczyńskim

0
1748

Gdzie się wybrać w najbliższy weekend? Pójść na koncert, na warsztaty, do kina plenerowego? Zobaczcie, co się dzieje w powiecie!

Gmina Piaseczno

30 lipca w piątek o godzinie 10:00 zapraszamy najmłodszych w wieku 12 do 14 lat do Klubu Kultury w Józefosławiu na „Album na Wyjątkowe Pamiątki„. Zajęcia na warsztatach: rękodzieło, niezwykłe techniki zdobienia papieru. Obowiązują zapisy, jednak wejście jest darmowe. Instruktorem na warsztatach będzie Izabella Mrozińska.

Plakat wydarzenia Kulturalne Lato - KK w Józefosławiu

30 lipca o godz. 21:30 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Kina Plenerowego na Skwer Kisiela w Piasecznie. Tym razem obejrzymy wspólnie film Bodyguard Zawodowiec z 2017 roku. Amerykański film akcji w reżyserii Patricka Hughesa. Wstęp bezpłatny.

Plakat kina plenerowego

31 lipca o godz. 20:00 odbędzie się koncert plenerowy przy Stacji Kolei Wąskotorowej. Na piaseczyńskiej scenie wystąpi Jakub Karaś i Piotr Rogucki. Duet, który pojawił się na polskim rynku po ogłoszeniu zawieszenia działalności zespołów Coma i The Dumpling. Wejście płatne 40 złotych. Bilety można zakupić na stronie internetowej www.kulturalni.pl.

Plakat wydarzenia Karaś/Rogucki

Konstancin-Jeziorna

30 lipca o godz. 17:30 zapraszamy na Jogę – ćwiczymy z wilkami. Zajęcia odbędą się w KDK Hugonówka w Konstancinie-Jeziornej przy ul. Mostowej 15. Sesje jogi poprowadzi instruktorka ze Studia UDANA Joga. Udział bezpłatny.

Zdjęcie: hugonowka.pl

30 lipca o godz. 21:30 Konstanciński Dom Kultury zaprasza na film „Ojcowie i córki” w reżyserii Gabriele Muccino w ramach Kina plenerowego na leżakach. Wstęp wolny, reżim sanitarny.

Zdjęcie: hugonowka.pl

31 lipca Konstanciński Dom Kultury zaprasza do siebie na godz. 15:00 na autorskie bajki aktorki Ewy Gorzelak dla najmłodszych widzów w wieku 2-6 lat. Rozbudowana scenografia, wymyślne kostiumy, a to tylko niewielka część tego, co będzie w najbliższy weekend. Wstęp wolny, reżim sanitarny.

31 lipca o godz. 19:00 odbędzie się koncert Tubis Trio w Konstancińskim Domu Kultury Hugonówka. Tubis trio to doceniane przez krytyków trio jazzowe stworzone przez Macieja Tubisa, Pawła Puszczało oraz Przemka Pacana. Wstęp wolny, reżim sanitarny.

Zdjęcie: konstancinjeziorna.pl

1 sierpnia o godz. 12:30 Dom Kultury Hugonówka w Konstancinie zaprasza na czytanie poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Udział w wydarzeniu weźmie pisarka i reżyserka Ewa Cielesz oraz aktorzy Zbigniew Dziduch oraz Szymon Śliwiński. Ponadto każdy będzie mógł wziąć udział w LEMoterii, w której będą do wygrania upominki-niespodzianki, m.in. książki Lema, gadżety KDK, a także talony na pyszną LEMoniadę. Wstęp wolny, reżim sanitarny.

Zdjęcie: hugonowka.pl

1 sierpnia o godz. 17:00 Dom Kultury w Konstancinie zaprasza wszystkich na (Nie)zakazane piosenki. Na scenie wystąpi wokalistka Ewa Szlachcic. W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w sali widowiskowej. Wstęp wolny, reżim sanitarny – dystans, dezynfekcja rąk, maseczki zakrywające usta i nos.

Zdjęcie: hugonowka.pl

Góra Kalwaria

31.07-01.08 zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Zamku w Czersku. W tych dniach odbędzie się ZŁOTY WIEK versus WIEK WOJNY (XVI i XVII W.), czyli damy i żołnierze. Spojrzenie na dwa oblicza historii przygotowane przez grupę rekonstruktorów Meluzyna. W programie sekrety fraucymeru królowej Bony (wszystko o dzierganiu i najprostsze techniki tkackie, plecenie sznurków, renesansowa modnisia z wizytą u krawca) oraz tajniki zbrojowni z XVII wieku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię