Atrakcje na weekend 23-25 lipca w powiecie piaseczyńskim

0
897

Gdzie się wybrać w najbliższy weekend? Pójść na warsztaty ruchowe, wieczór improwizacyjny, koncert czy do kina plenerowego? O to atrakcje na najbliższy weekend 23-25 lipca br.

Gmina Piaseczno

23 lipca będą miały miejsce liczne warsztaty dla najmłodszych. Klub Kultury w Chojnowie zaprasza na godzinę 10.00 na tworzenie kompozycji z wodnych kuleczek. Klub Kultury w Józefosławiu zaprasza na godzinę 10.00, gdzie Izabella Mrozińska poprowadzi warsztat pt. Plecione Obrazy. Klub Kultury w Woli Gołkowskiej zaprasza dzieci i młodzież na identyczną godzinę na warsztaty pt. Rozbudzamy Wyobraźnie. Na warsztaty obowiązkowe zapisy, więcej informacji na stronie Centrum Kultury w Piasecznie.

23 lipca o godzinie 21.30 zapraszamy do Piaseczyńskiego Kina Plenerowego na Skwer Kisiela. Tego dnia zostanie wyświetlony film Palm Springs z 2020 roku, komedia romantyczna w reżyserii Maxa Barbakowa.

piaseczno.eu

24 lipca o godzinie 17.00 zapraszamy do Parku Miejskiego w Piasecznie. W ramach grantu udzielonego przez Gminę Piaseczno Teatr Baza zaprasza na cykl spektakli dla dzieci pt. „Bajkowe Piaseczno”. Na tę sobotę zaplanowana jest „Eko-Kosmologia” pt. „W podróży na czystą planetę”. Wstęp wolny.

W sobotę, 24 lipca o godzinie 20.00 zaprosimy morze do Józefosławia. Wystąpi zespół z nurtów piosenki turystycznej i szantowej EKT Gdynia. Szantymani występują na największych i najpopularniejszych festiwalach szantowych już od 35 lat. Wstęp bezpłatny.

25 lipca o godzinie 10.00 zapraszamy na miejski spacer historyczny, ulicami Piaseczna pt. Żabieniec – swego nie znacie. Zbiórka przy ul. Kościuszki 49, przed Domem Kultury. Koniec spaceru zaplanowany jest przy Górkach Szymonach. Wstęp wolny.

piaseczno.eu

źródło: kulturalni.pl

Konstancin-Jeziorna

Sobota 24 lipca godzina 16.00 to początek plenerowych warsztatów ruchowych dla najmłodszych. Uczestnicy będą się wspólnie uczyć poprzez zabawę. Poznają kreatywne zabawy i ćwiczenia ruchowe. Wszystko w Konstancińskim Domu Kultury. Udział w zabawie jest bezpłatny, jednak liczba miejsc ograniczona. Zapisać można się na stronie internetowej hugonowka.pl.

Międzypokoleniowe zabawy ruchowe

24 lipca o godzinie 19.00 w Konstancińskim Domu Kultury zacznie się niepowtarzalny wieczór improwizacji. Wystąpią Wybitnie Nieznani wraz z gościem specjalnym, pisarką Katarzyną Grocholą. Wstęp jest bezpłatny, w reżimie sanitarnym. W przypadku złej pogody, spektakl przeniesie się do sali widowiskowej.

Konstanciński Dom Kultury zaprasza 25 lipca o godzinie 11.30 na fragment czytania opowiadań „Tragedia pralnicza”, „Trzej elektrycerze”, „Podróż trzynasta” Stanisława Lema. Lektorem zostanie tego dnia aktor, Paweł Szczęsny. Ponadto będzie można wziąć udział w LEMoterii, gdzie do wygrania będą książki Stanisława Lema, gadżety Domu Kultury, a także talony na pyszną LEMoniadę. Wstęp wolny, zachowany reżim sanitarny.

Słuchamy Lato, Stanisław Lem

Niedziela w Konstancińskim Domu Kultury zapowiada się również muzycznie. 25 lipca o godzinie 17.00 w altanie przy ul. Mostowej 15 wystąpi Ygor Przebindowski Septet. Koncert nosi tytuł „Scandinavian Stories” i zabierze publiczność w muzyczną podróż w skandynawskich klimatach. Wstęp również wolny, zachowany reżim sanitarny. W przypadku złej pogody koncert odbędzie się w sali widowiskowej.

źródło: hugonowka.pl

Góra Kalwaria

24-25 lipca zapraszamy wszystkich zainteresowanych do Zamku w Czersku. W tych dniach odbędzie się Spotkanie z wczesnych średniowieczem (IX-XI w.) pt. Czasy Chramów. Jest to cykl weekendowych spotkań z „żywą” historią, podczas których gospodarzami na zamku są rekonstruktorzy.

Czasy Chramów (IX-XI w.) – czyli spotkanie z wczesnym średniowieczem. Rekonstruktorzy zademonstrują ubiory, narzędzia, broń i różne sprzęty związane z życiem we wczesnym średniowieczu, w czasach, kiedy w Czersku został wzniesiony pierwszy gród.

piaseczno.pl

źródło: zamekczersk.pl

24 lipca

Tarczyn

Gminny Ośrodek Kultury w Tarczynie zaprasza na kolejny seans w Kinie Plenerowym. 24 lipca o godzinie 21.30 na terenie rekreacyjnym Drozdy zostanie zaprezentowany film „Jak być dobrą żoną”. Wstęp wolny.

źródło: gok-tarczyn.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię