Apel o bezpieczeństwo

0
276

Na Mazowszu w tym roku utonęło już 19 osób. Wojewoda zwrócił się do samorządów o zapewnienie bezpieczeństwa przy zbiornikach wodnych.

W 2016 r. utonęło 46 osób, a w 2015 r. – 50 osób.
– Spędzając czas nad wodą, pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Korzystajmy ze strzeżonych kąpielisk, na których obecni są ratownicy. Zwracajmy szczególną uwagę na bawiące się dzieci – apeluje Zdzisław Sipiera, Wojewoda Mazowiecki.
W naszym powiecie o korzystanie ze strzeżonych kąpielisk z ratownikami jest co najmniej trudno. Niemniej należy bezwzględnie stosować się do zasad bezpieczeństwa: starajmy się korzystać z kąpielisk strzeżonych, stosujmy się bezwzględnie do poleceń osób nadzorujących, nie wchodźmy do wody po alkoholu, nie wskakujmy do wody, zwłaszcza na głowę, pamiętajmy, że dzieci muszą wchodzić do wody pod opieką dorosłych.
Urząd Wojewódzki w Warszawie zwraca uwagę, że najniebezpieczniejszymi miejscami do kąpieli są kąpieliska niestrzeżone – rzeki, stawy, wyrobiska i żwirownie.
– Najczęstszymi przyczynami utonięć są: wchodzenie do wody pod wypływem alkoholu, przecenianie swoich możliwości, nieznajomość akwenu, łamanie zakazu kąpieli oraz nieumiejętne uprawianie sportów wodnych – czytamy w komunikacie Urzędu.
Służby (policja, WOPR, straż miejska) kontrolują kąpieliska, a także miejsca objęte zakazem kąpieli.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię