Absolutorium i wotum zaufania jednogłośnie

1
1622

Radni udzieli wójt Marii Jolancie Batyckiej-Wąsik absolutorium i wotum zaufania.

Sesja absolutoryjna odbyła się w Lesznowoli 27 maja. Wójt przedstawiła radnym i mieszkańcom Raport o stanie gminy za rok 2020, po czym odbyła się trwająca ponad 3 h debata nad raportem. Radni uwag nie mieli, wobec czego głos oddano 15 mieszkańcom, którzy spełnili warunki formalne i w terminie zgłosili chęć zabrania głosu wraz z poparciem 50 mieszkańców gminy. Radni podobnie jak przed rokiem ograniczyli czas na wypowiedź do 10 minut.

Debata bez emocji

Tegoroczna debata była znacznie spokojniejsza od ubiegłorocznej. Większość wypowiadających się chwaliła władze gminy, zwłaszcza za działania w obszarze edukacji, kontaktu z mieszkańcami i troski o rozwój gminy. Niektórzy uczestnicy debaty zgłaszali uwagi dotyczące zarówno finansów gminy, jak i planowania rozwoju infrastruktury. Wójt Maria Jolanta Batycka-Wąsik starała się odpowiedzieć na uwagi i komentarze mieszkańców. W przypadku pytań Jacka Barcikowskiego dotyczących umów zawartych na grunty z terenu KPGO Mysiadło, zadeklarowała udzielenie odpowiedzi na pytania o dostęp do informacji publicznej złożone pisemnie.

Czytaj także: Uzasadnienie wyroku dla wójt Lesznowoli

Radni jednogłośnie udzielili wójt Marii Jolancie Batyckiej-Wąsik absolutorium i wotum zaufania.

Zaufanie i współpraca

– Wotum zaufania to taka moja osobista bardzo sprawa, bardzo dziękuję. Absolutorium z kolei to efekt naszej współpracy. Dziękuję, że w pięknej atmosferze potrafimy realizować nasze cele – zwróciła się do radnych. – Bardzo państwu dziękuję za to że nigdy we mnie wątpicie i za ogromne wsparcie jakiego mi państwo udzielacie – zakończyła.

Odniosła się w ten sposób bez wątpienia do poparcia, jakiego udzielili jej radni po ogłoszeniu przed miesiącem przez Sąd Okręgowy w Warszawie wyroku skazującego wójt Lesznowoli. Wyrok nie jest prawomocny, a więcej pisaliśmy o nim tuż po ogłoszeniu.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię