742 nie pojedzie do Kabat?

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Utrzymanie dotychczasowej trasy byłoby lepszym rozwiązaniem.

Autobusami linii 742 codziennie dojeżdża do Warszawy duża liczba mieszkańców Góry Kalwarii oraz Konstancina-Jeziorny. Autobusy zatrzymują się obecnie na pętli w Wilanowie, gdzie pasażerowie mogą szybko przesiąść się do innych linii, co umożliwia bezproblemowe dotarcie między innymi do metra. Niewykluczone jednak, że w najbliższym czasie trasa 742 ulegnie zmianie.

W związku z otwarciem połączenia Wilanów – Ursynów, część autobusów przejeżdżających przez teren naszego powiatu zostanie skierowana do Metra Kabaty. W planach Zarząd Transportu Miejskiego w Warszawie ujął również linię 742, chociaż na razie konkretów na jeszcze nie znamy. Nie wszystkim się ten pomysł spodobał.

Zapytajmy mieszkańców

O propozycji pozostawienia 742 na dotychczasowej trasie mogliśmy przeczytać już w listopadzie w zarządzeniu Burmistrza Gminy Konstancin-Jeziorna Kazimierza Jańczuka, dotyczącym konsultacji społecznych w sprawie komunikacji publicznej. Mieszkańcy, którzy wzięli udział w konsultacjach, nie byli zgodni co do przystanku końcowego, choć liczba złożonych wniosków była bardzo mała – dziewięć wniosków dotyczyło zachowania dotychczasowej trasy z przystankiem końcowym na pętli w Wilanowie, dwanaście zaś skierowania autobusów tej linii do Metra Kabaty. Nad tą samą kwestią zastanawiają się również włodarze Góry Kalwarii, którzy także dostrzegają zalety w tym, by 742 dalej kursowało do Wilanowa.

– Jeśli chodzi o kwestię zmiany trasy autobusu 742 i naszą opinię, jak dotąd nie zostało wypracowane jednoznaczne stanowisko. Zamierzamy zapytać o zdanie na ten temat mieszkańców. Przy czym burmistrz Dariusz Zieliński zwraca uwagę, że gdyby ocenić sprawę pod kątem przesiadek, wskazane byłoby utrzymanie dotychczasowego rozwiązania. Pasażerowie jadący starą trasą szybciej dostaną się do stacji metra Kabaty, niż mieszkańcy korzystający z nowej trasy dotrą do Wilanowa – powiedział nam Robert Korczak, inspektor ds. promocji i informacji Urzędu Miasta i Gminy Góra Kalwaria.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama