6-latek wezwał pomoc KPP Piaseczno

6-latek wezwał pomoc

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Policjanci z Lesznowoli odnaleźli mieszkanie, z którego 6- letni chłopiec wzywał pomoc do nieprzytomnego ojca. Udzielili 39- letniemu mężczyźnie pierwszej pomocy przedmedycznej, po czym przekazali go załodze pogotowia ratunkowego.

W środę, po godzinie 16.00  oficer dyżurny poinformował załogę policyjną w składzie asp. Marcin Sygut oraz st. sierż. Adam Włodarczyk z komisariatu w Lesznowoli o dziecku, które wzywa pomoc do swojego nieprzytomnego ojca. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazany przez 6-latka rejon. Chłopiec nie potrafił jednak dokładnie podać adresu swojego miejsca zamieszkania. Nie znał ulicy, ani numeru administracyjnego budynku.

 

Policjanci prowadząc bezpośrednią telefoniczną rozmowę z chłopcem, prosili aby mówił, co widzi przez okno swojego mieszkania. Szczegółowo opisane przez chłopca budynki oraz ich kolor doprowadziły mundurowych do jednego z domów wielorodzinnych. Do mieszkania policjanci dostali się po pokonaniu ogrodzenia, poprzez drzwi balkonowe.

Na miejscu funkcjonariusze zastali chłopca oraz nieprzytomnego mężczyznę. Udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej.  Po odzyskaniu przytomności 39- letni mężczyzna został przekazany w ręce załogi pogotowia ratunkowego.

- Postawa policjantów zasługuje na najwyższy szacunek. Rozsądkiem wykazał się także 6- latek, który bez wahania skontaktował się z policjantami - mówi Jarosław Sawicki, rzecznik prasowy piaseczyńskiej komendy. - W tym miejscu apelujemy do rodziców i opiekunów, by uczyli dzieci nie tylko numerów alarmowych, ale również by w sytuacji kryzysowej dzieci potrafiły podać adres swojego miejsca zamieszkania.

 

mat. prasowe KPP Piaseczno

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama