17 kierowców ukaranych za nielegalne wyścigi i drift

0
1453

W ostatnich dniach poruszyliśmy ponownie temat nielegalnych driftów. W miniony weekend piaseczyńska policja ukarała aż 17 kierowców biorących udział w nielegalnych wyścigach i drifcie.

Zaledwie kilka dni temu napisaliśmy o tym, że miłośnicy palenia gumy błyskawicznie zaanektowali plac targowy oraz nowy parking – Drifterzy działają szybko. Policja obiecała zająć się sprawą i w poniedziałek 21 grudnia rano rzecznik KPP Piaseczno nadkom. Jarosław Sawicki poinformował o weekndowych sukcesach mundurowych w tym zakresie.

-Nielegalne wyścigi i drift po drogach publicznych i parkingach wciąż przyciąga amatorów niebezpiecznych zachowań na drogach. Tylko w miniony weekend policjanci z wydziału ruchu drogowego z Piaseczna mandatami karnymi, wnioskiem do sądu, utratą prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego ukarali 17 kierowców. Przypominamy, że takie zachowanie to igranie ze zdrowiem własnym i innych uczestników ruchu drogowego! – podkreśla policja.

Policja obiecuje dalsze kontrole

Rzecznik przekonuje, że była to kolejna reakcja na informacje i sygnały mieszkańców i radnych gminy Piaseczno o samochodowych wyścigach, drifcie i niebezpiecznej jeździe po ulicach miasta.

– W czasie minionego weekendu funkcjonariusze przy jednej ze szkół nie dopuścili do nielegalnych wyścigów i driftów. Kontrole prowadzone były także w innych wskazanych miejscach. Łącznie konsekwencje prawne zostały wyciągnięte wobec 17 kierowców – informuje nadkom. Jarosław Sawicki. – Przeprowadzona została także szczegółowa kontrola pojazdów i ich wyposażenia. Trzynastu kierowców ukarano mandatami karnymi, a wobec jednego skierowano wniosek do sądu. Kolejni dwaj stracili prawa jazdy, a następny dowód rejestracyjny.

Policja przypomina, szczególnie młodym kierowcom, że nadmierna prędkość, brawura i nieodpowiedzialne zachowanie, to nie tylko omijanie obowiązujących przepisów i zasad bezpieczeństwa. Agresywna i nieodpowiedzialna jazda stanowi zagrożenie nie tylko dla kierujących w ten sposób pojazdami, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci z piaseczyńskiej drogówki zapowiadają kolejne takie kontrole.

Czytaj także: Doświetlą wszystkie przejścia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię