UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

X-Fight zdominował rywalizację

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zawodnicy piaseczyńskiego klubu sportów walki osiągnęli ogromny sukces na mistrzostwach.


W pierwszy weekend maja w znajdującej się w województwie wielkopolskim Rydzynie miały miejsce Mistrzostwa Polski w Kickboxingu w formułach Pointfighting i Light Contact. Na imprezie nie zabrakło reprezentantów piaseczyńskiego klubu sportowego X-Fight Piaseczno, którzy zanotowali wspaniały występ. Zgrupowanie szkoleniowe w Spale z pewnością dało efekty.
W zawodach uczestniczyło około 700 zawodników z 67 klubów. Byli oni podzieleni na cztery grupy wiekowe – kadet młodszy, kadet starszy, junior i senior. W tej pierwszej kategorii zawodnicy z Piaseczna wywalczyli cztery tytuły mistrza Polski (dwukrotnie Martyna Wieteska, Natalia Sas oraz Jan Bocheński), w kategorii kadet starszy zaś na pierwszym stopniu podium stawali oni aż sześć razy (Oliwia Ściągaj, Mikołaj Dąbrowski, po dwa razy Kacper Zalewski, Klaudiusz Świstulski). Juniorzy zgarnęli dwa złote krążki (Julia Bonder, Patrycja Jaworska), a w rywalizacji seniorów pierwsze miejsce powędrowało do Tomasza Kurzei, który bronił tytułu mistrza z zeszłego roku. Dodajmy, że Kacper Zalewski wygrał wszystkie swoje walki w Pointfighting przed czasem.
Ogółem na tym wydarzeniu zawodnikom X-Fightu udało się zdobyć 25 medali (13 złotych), ponadto do zespołu trafiła nagroda dla najlepszej drużyny w formułach Pointfigting i Light Contact wśród Kadetów Starszych oraz nagroda dla najlepszego zawodnika PF, którym został Jan Bocheński.
Wszystkim nagrodzonym gratulujemy sukcesów i życzymy medali na najbliższym Pucharze Świata, który odbędzie się w Budapeszcie.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama