UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Wielki Memoriał Rosłona

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Impreza poświęcona trenerowi, który wychował wiele pokoleń biegaczy, to ogromne wydarzenie dla całego miasta. W wydarzeniu wezmą udział zawodnicy z Polski i z zagranicy.

 

W niedzielę 20 maja, na bieżni lekkoatletycznej Stadionu Miejskiego GOSiR w Piasecznie, odbędzie się jedyne takie wydarzenie sportowe w tym roku – I Memoriał Sławomira Rosłona w lekkiej atletyce. Wydarzenie ma na celu upamiętnienie wieloletniego działacza sportowego, którego śmiało można określić twórcą piaseczyńskiej lekkoatletyki. 16 marca Burmistrz Miasta i Gminy Piaseczno podpisał porozumienie z prezesem zarządu Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki oraz prezesem Stowarzyszenia „Kondycja”. Partnerami memoriału są: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Polski Związek Lekkoatletyki, Powiat Piaseczyński oraz GOSiR Piaseczno.

„Prekursor lekkiej atletyki”

– Pan Sławomir Rosłon był wychowawcą wielu pokoleń biegaczy i prekursorem lekkiej atletyki na terenie naszej gminy. Cieszę się, że dzięki współpracy z Warszawsko-Mazowieckim Okręgiem Związku Lekkiej Atletyki oraz Stowarzyszeniem „Kondycja” będziemy mogli uczcić jego pamięć, a jednocześnie uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu sportowym – mówi burmistrz Zdzisław Lis.

Zawody będą międzypaństwowe – wezmą w nich udział zarówno zawodnicy z naszego kraju, jak i z zagranicy. Absolutną nowością będzie sztafeta 4 x 80 metrów przez płotki, która zostanie rozegrana po raz pierwszy w Polsce oraz w Europie. W biegach głównych na bieżni dystans wynosić będzie 800 metrów. Organizatorzy spodziewają się, że w imprezie weźmie udział około 500 zawodników! Na osoby, które nie będą brać udziału w zawodach, tylko postanowią wybrać się na stadion, żeby wspierać swoich znajomych i rodzinę, czekać będzie strefa kibica.

„Uczta dla ludzi królowej sportu”

Pod wrażeniem memoriału jest znany wszystkim Polakom Prezes WMOZLA, złoty medalista igrzysk olimpijski Tomasz Majewski.

– Jest mi niezmiernie miło objąć patronatem honorowym takie przedsięwzięcie. Wielkie uznanie i podziękowanie za zorganizowanie tak pięknej imprezy, jaką jest Memoriał Sławomira Rosłona. Życzę, aby był to początek realizacji dobrego pomysłu i corocznej uczty dla ludzi królowej sportu, kochających lekkoatletykę oraz dla kibiców mających szacunek i podziw dla wielkiego wysiłku uczestników – powiedział słynny kulomiot.

Dyrektor memoriału, Wiesław Paradowski zauważa z kolei, że wydarzenie stanowi doskonałą okazję do pokazania szerszej publiczności, jak prezentuje się piaseczyński obiekt.

– Impreza poświęcona pamięci naszego trenera to ogromne wydarzenie dla miasta Piaseczno ze względu na jego międzynarodową rangę oraz zaszczytne audytorium, jakim są niewątpliwie nasi goście – zawodnicy z Polski i zagranicy, trenerzy, działacze sportowi oraz sponsorzy. Memoriał to również okazja do pochwalenia się wspaniałym obiektem, jakim jest nasz stadion lekkoatletyczny – powiedział Wiesław Paradowski.

20 maja  zapraszamy wszystkich serdecznie na stadion! Imprezie towarzyszyć będą atrakcje dla dzieci; zjeżdżalnie i tor przeszkód.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama