UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Wanna zamiast tunelu GDDKiA

Wanna zamiast tunelu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Tańszy, bardziej ingerujący w środowisko, wariant odcinka C Południowej Obwodnicy Warszawy, uzyskał postanowienie RDOŚ. Teraz wojewoda będzie mógł wydać pozwolenie na budowę.


Chodzi o odcinek po drugiej stronie Wisły, który ma przechodzić przez Wawer, Mazowiecki Park Krajobrazowy, a w Majdanie będzie się łączyć ze Wschodnią Obwodnicą Warszawy i autostradą A2.
Nad torami kolejowymi i ulicą Patriotów w Wawrze miał powstać tunel, a nad Mazowieckim Parkiem Krajobrazowym długie estakady. Wykonawca, który podpisał umowę w grudniu 2015 roku, zaproponował jednak zastąpienie wiaduktu tzw. wanną, czyli tunelem bez dachu. Długą estakadę natomiast chce zamienić trzema krótszymi, a resztę trasy poprowadzić nasypami.
Decyzja środowiskowa wydana w 2011 roku wciąż obowiązuje. Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska wydała obecnie postanowienie w ramach prowadzonego przez wojewodę mazowieckiego postępowania w sprawie wydania Zezwolenia na Realizację Inwestycji Drogowej, bez którego nie można było uzyskać pozwolenia na budowę.
Jak informuje "Gazeta Stołeczna", regionalna dyrekcja odrzuciła większość uwag do projektu po zmianach Warbudu od ponad 100 mieszkańców i instytucji.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama