UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Ubrania dla potrzebujących

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Do tej pory udało się rozdać około 25 tysięcy sztuk odzieży.


W Powiatowym Ośrodku Interwencji Kryzysowych w Górze Kalwarii wszyscy mieszkańcy mogą liczyć na bezpłatną pomoc w przypadku ciężkich sytuacji życiowych, takich jak utrata pracy, problemy z alkoholem, kryzysy rodzinne, bezdomność oraz wiele innych. O działalności tej placówki można się dowiedzieć więcej ze spotu reklamowego, który w sierpniu tego roku pojawił się w serwisie YouTube. Instytucja prowadzi różne akcje aktywizujące społeczność do wzajemnej pomocy. Jedną z nich jest ogólnopolska akcja pod hasłem „Podziel się ciepłem”.
Zaangażowani mieszkańcy
Przy siedzibie Ośrodka od pewnego czasu znajdują się wieszaki z odzieżą. Każda potrzebująca osoba może bez skrępowania sięgnąć np. po T-shirt czy ciepłą kurtkę.
– Akcja zaczęła się pod koniec stycznia tego roku, kiedy rozstawiliśmy wieszaki przy siedzibie Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej (POIK) przy ulicy ks. Zygmunta Sajny 2a w Górze Kalwarii, na okres 2 tygodni. Akcja była odezwą na zapotrzebowanie lokalnego społeczeństwa, często zgłaszali się do nas mieszkańcy Góry Kalwarii, którym brakowało odzieży, szczególnie zimowej. Postanowiliśmy, że akcja będzie mieć charakter stały – zorganizowaliśmy stoisko, które w obecnej chwili cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i popularnością – mówi nam Łukasz Kopytowski, p.o. Dyrektora Powiatowego Ośrodka Interwencji Kryzysowej.
Mieszkańcy Góry Kalwarii chętnie angażują się w akcję i przynoszą ubrania, które zalegają w ich szafach, a mogą się przydać komuś innemu.
– Czasem sama chętnie bym coś wyszukała, kreacji jest do wyboru, do koloru, ale oczywiście wiem, że to dla osób biednych i sama, zresztą podobnie jak i sporo innych osób, staram się im pomagać. Znakomity pomysł – ocenia akcję jedna z mieszkanek.
25 tysięcy sztuk ubrań
Również Łukasz Kopytowski zwraca uwagę na silne zaangażowanie w akcję społeczności lokalnej i zauważa, że tego rodzaju pomoc jest bardzo potrzebna.
– Ostatnio ktoś w Warszawy przysłał kurierem na adres Ośrodka paczkę, w której były ubrania. Społeczność z Góry Kalwarii przynosi bardzo duże ilości ubrań, wszystkie rozchodzą się z zawrotną prędkością. Pokazuje to, jak duży jest popyt na tego rodzaju pomoc. Według naszych szacunków udało nam się rozdać około 25 tysięcy sztuk ubrań – tłumaczy.
Gorąco zachęcamy do udziału w akcji i dzielenia się odzieżą. To, co dla jednych może wydawać się starym, niemodnym sweterkiem, dla innych będzie czymś niezwykle potrzebnym. Na zewnątrz z dnia na dzień robi się coraz zimniej, więc... wymieńmy się ciepłem!

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama