UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Tarczyńskie podatki naturalnie atrakcyjne dla mieszkańców, przedsiębiorców i sadowników

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Tarczynie 23 listopada radni uchwalili stawki podatków od nieruchomości w roku podatkowym 2018, po raz trzeci z rzędu pozostawiając kwoty na niezmienionym poziomie.

Radni uchwalili na 2018 r. stawki podatku, m. in. od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, na poziomie 0,85 zł za m2 powierzchni, a pozostałych, w tym działek budowlanych, 0,40zł za m2. Stawka od budynków związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej wyniesie 21,84 zł za m2, a od budynków mieszkalnych 0,72 zł za m2. Podatek od środków transportowych pozostał również na niezmienionym poziomie z 2017 r.

Pozostałe szczegóły stawek znajdują się w biuletynie informacji publicznej Gminy Tarczyn.

To dobra informacja dla osób, które chciałyby zamieszkać lub podjąć działalność gospodarczą na zielonym i czystym obszarze podwarszawskiej gminy Tarczyn – mówi skarbnik gminy Elwira Młoźniak.

Burmistrz Barbara Galicz dodała, że oferta podatkowa Tarczyna jest wielką zachętą dla potencjalnych inwestorów. Tak stabilny poziom podatków stanowi pewność i przewidywalność prowadzenia biznesu.

Poza stabilnymi stawkami podatkowymi, Tarczyn oferuje również wiele obszarów przeznaczonych pod biznes mieszkaniowy czy usługowy oraz wysoki poziom komunikacji ze stolicą.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama