UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Tanio na wakacje. Koleją

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Kolej oferuje od sierpnia Wspólny Bilet Samorządowy, który pozwala na podróżowanie liniami regionalnymi w 12 województwach.


Ofertę opracował Związek Samorządowych Pracodawców Kolejowych (ZSPK). Dostępny od 1 sierpnia bilet kosztuje 38 złotych i pozwala, w ciągu 24 godzin, na podróżowanie we wszystkich pociągach następujących przewoźników: Kolei Mazowieckich, Warszawskiej Kolei Dojazdowej, Kolei Śląskich, Kolei Małopolskich, Arrivy, Kolei Wielkopolskich, Kolei Dolnośląskich i Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.
– To pierwsze wspólne przedsięwzięcie Związku Samorządowych Pracodawców Kolejowych – mówi Dariusz Grajda, prezes związku. – Wspólny Bilet Samorządowy ma przede wszystkim ułatwić przemieszczanie się pomiędzy regionami i zachęcić mieszkańców Polski do częstszych podróży pociągami – wyjaśnia. Obecna oferta ma charakter pilotażowy i jeśli spotka się z zainteresowaniem podróżnych będzie rozbudowywana o kolejnych przewoźników należących do ZSPK. W sumie zrzesza on 11 kolejowych spółek samorządowych, które obsługują ponad 4800 kilometrów linii kolejowych i w 2016 roku przewiozły w sumie ponad 133 miliony pasażerów, co stanowiło 46% liczby wszystkich podróżujących koleją w Polsce.
– Przede wszystkim będziemy wsłuchiwać się w głosy pasażerów i brać je pod uwagę przy modyfikacji oferty wspólnego biletu – zapowiada Dariusz Grajda.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama