UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zamiast wielu oznaczeń rożnych środków komunikacji, warszawski transport publiczny zyskał nowe wspólne logo. W przestrzeni miejskiej pojawi się na początku nowego roku.


Nowe logo zostało wybrane w otwartym konkursie, na który wpłynęło 189 prac. Założeniem było ujednolicenie oznaczeń różnego rodzaju komunikacji miejskiej. Komisji konkursowej najbardziej spodobała się praca pracowni TypeThree, czyli małe t, z syrenim ogonem, wpisane w koło.
Przy okazji powstaje nowa marka, czyli warszawski transport publiczny. Dlatego głównym akcentem znaku jest litera T, która kojarzyć ma się właśnie z transportem, słowem zrozumiałym w wielu językach. Aby znak był prawdziwie warszawski, wkomponowano w niego syreni ogon, a okrąg ma symbolizować słowo „publiczny”.
– To piękny projekt, który pojawi się stopniowo na wszystkich rozproszonych dotychczas elementach – pojazdach, parkingach, rowerach, biletach czy elementach informacji pasażerskiej. Ułatwi to pasażerom identyfikację i korzystanie z naszej komunikacji – mówi Renata Kaznowska, zastępca Prezydenta m.st. Warszawy.
Wprowadzenie nowego logo ma kosztować do 400 tys. zł, znak będzie wprowadzany od nowego roku, w części dopiero na nowym taborze, przystankach czy nowych biletach, dzięki czemu uda się uniknąć części kosztów.
Nie zmieni się natomiast logo Metra, choć literka T pojawi się zapewne na wagonach metra. Przy wejściach na stacje pozostanie jednak M.
– Obecnie w stołecznej przestrzeni funkcjonuje wiele różnych znaków graficznych dotyczących transportu: logotypy Zarządu Transportu Miejskiego, symbol promocyjny miasta „Zakochaj się w Warszawie komunikacyjnej”, herb Warszawy oraz logotypy poszczególnych spółek transportowych. Teraz zastąpi je jeden unifikujący znak – czytamy w komunikacie ZTM.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama