UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Ślizgiem do zimy

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piaseczyńskie lodowisko zainaugurowało sezon łyżwiarski na Mazowszu. Łyżwy założyła między innymi wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak.

 

Kryta ślizgawka na Stadionie Miejskim w Piasecznie przy ul. 1-go Maja rozpoczęła w ostatnią sobotę czwarty sezon działalności, wyprzedzając inne mazowieckie lodowiska. Oficjalne otwarcie jednak miało miejsce w niedzielne południe, a dokonali go reprezentanci władz gminy oraz Dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji Marek Frącz. Łyżwiarze i ich rodzice nieco się niecierpliwili, bo uroczystość opóźniła się o niemal 20 minut. Niektórym nie wystarczyło cierpliwości i po prostu zaczęli korzystać z tafli jeszcze przed oficjalnym otwarciem.

Początek sezonu łyżwiarskiego uświetniły występy podopiecznych lokalnej szkółki łyżwiarskiej Lutz oraz konkursy, w których udział mógł wziąć każdy niezależnie od wieku i… zajmowanego stanowiska. Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak udowodniła, że nie tylko potrafi jeździć na łyżwach, ale też świetnie się bawić. Między innymi wystartowała w slalomie między leżakami i zakończyła wyścig na trzeciej pozycji. Oprócz nagród w konkursach, na zmarzniętych łyżwiarzy czekał też gorący gulasz.

Lodowisko będzie czynne codziennie do końca marca w godzinach 9-21. Ślizgawka działa w cyklach po 1,5h, oddzielonych półgodzinną przerwą na czyszczenie i konserwację tafli. Bilet wstępu na jeden cykl kosztuje 6 zł, ulgowy 3 zł. Zorganizowane grupy szkolne w godzinach 8:30-14:30 mają zapewniony wstęp i bezpłatne wypożyczenie łyżew. Na miejscu znajduje się wypożyczalnia łyżew. W tym sezonie oprócz zajęć z łyżwiarstwa figurowego prowadzonych przez szkółkę „LUTZ” Piaseczno, będą odbywać się zajęcia dla dzieci z nauki jazdy z elementami hokeja prowadzone przez firmę „PIRUET”. Podobnie jak przed rokiem, wieczorne godziny (20.45 - 22.45) będą przeznaczone dla grup zorganizowanych na grę w hokeja.

Przy okazji zapytaliśmy przewodniczącego Rady Gminy, a jednocześnie pracownika GOSiR Piotra Obłozę, co z planowanym niegdyś całorocznym wykorzystaniem obiektu, czyli uruchomieniem po sezonie łyżwiarskim rolkowiska.

– W tym miejscu jest to z różnych względów niemożliwe, ale planujemy takie rozwiązanie w nowym obiekcie sportowym, który ma w przyszłości powstać na terenach przy ul. Chyliczkowskiej, które gmina przejęła w tym roku  [tzw. „porzeczki” – dop. red.] – odpowiedział. Kiedy to nastąpi, trudno jednak powiedzieć. Na razie nie wiadomo nawet, czy burmistrz w przyszłorocznym budżecie przewidział środki na opracowanie koncepcji nowego centrum sportu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama