UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Sąd skazał dwóch mieszkańców Kamionki za uśmiercenie ze szczególnym okrucieństwem sarny, poprzez skrępowanie jej kończyn sznurem, a następnie poderżnięcie gardła nożem, oraz za kłusownictwo.


W maju zeszłego roku Fundacja Animal Rescue Poland otrzymała od Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego informację, że w Kamionce pod Piasecznem, znajduje się potrącona sarna. Pojechali na miejsce, ale jej nie znaleźli. Po przeszukaniu pobliskich posesji natknęli się na Jana G. oraz Stanisława M., którzy stali nad skrępowaną sarną i podrzynali jej gardło. Fundacja złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.
25 listopada 2016 r. uprawomocnił się wyrok skazujący Jana G. i Stanisława M. Sąd skazał każdego na 2 000 zł grzywny, zasądził od każdego z nich po 250 zł zwrotu kosztów sądowych oraz 300 zł dla Fundacji, z czego ta zapłaci za sekcję sarny, która wykazała, że sarenka była zdrowa i gdyby nie czyn G. i M., mogłaby żyć.
– Po ponad pół roku trwającego dochodzenia sprawcy brutalnego kłusownictwa zostali skazani. Sam osobiście byłem na tej interwencji. Spóźniliśmy sie dosłownie pół minuty. Wówczas panowała we mnie złość. Mówiłem sobie, że mogliśmy szybciej jechać. Dziś czuję satysfakcję, ponieważ dwóch sprawców tego makabrycznego zdarzenia zostało prawomocnie skazanych za znęcanie się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem oraz za kłusownictwo – mówi nam Dawid Fabjański, prezes Fundacji Animal Rescue Poland.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama