UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Piaseczyńska Rada Seniorów – organ doradczy władz gminy Piaseczno – wybrała nowe logo oraz ustaliła priorytety na pierwszą kadencję.

 

Pod koniec lipca odbyło się II posiedzenie najnowszego organu doradczego gminy, czyli Piaseczyńskiej Rady Seniorów. Jednym z zadań był wybór logo, które będzie patronować projektom, akcjom oraz imprezom dla seniorów. Członkowie rady planują bardzo aktywnie pokazywać się na wszelkich imprezach, na których będą mogli zachęcić osoby 60+ do większej aktywności, do udziału w zajęciach oferowanych przez kilkanaście organizacji senioralnych działających na terenie całej gminy oraz będą starali się wspierać seniorów.
– Aktualnie członkowie PRS biorą udział w licznych szkoleniach mających pomóc im w codziennej pracy w radzie, jednak pomimo wakacji już teraz trwają intensywne prace nad wieloma inicjatywami – informuje Krzysztof Kasprzycki z Zespołu Doradców Burmistrza, który lobbował za powołaniem rady senioralnej, a dziś jest delegatem burmistrza w tym organie. Jak dowiedział się „Przegląd Piaseczyński”, seniorzy pracują nad folderem przedstawiającym wszystkie organizacje oraz Kartą Seniora, która ma przynieść wymierne korzyści dla mieszkańców 60+. Rada powołała również 6 wewnętrznych zespołów
roboczych, które będą zajmowały się poszczególnymi problemami oraz projektami: zespół ds. opieki prawnej karty seniora, ds. opieki zdrowotnej i rehabilitacji, ds. kultury, sztuki i edukacji, ds. opieki społecznej, ds. kontaktów z młodzieżą oraz ds. aktywności fizycznej. Spotkania zespołów będą odbywać się pomiędzy posiedzeniami PRS, a wyniki ich prac będą przestawiane na posiedzeniach Rady, która będzie wspólnie podejmować dalsze decyzje.
W trakcie zebrania seniorzy postawili sobie trzy strategiczne cele na I kadencję m.in. doprowadzenie do powstania domu dziennej opieki dla seniorów.
– Zdajemy sobie sprawę, że powstanie tego miejsca to nie kwestia miesiąca, roku lub dwóch, ale każdym naszym działaniem będziemy przypominać władzom lokalnym, że to miejsce musi wreszcie powstać – mówiła zastępca przewodniczącego PRS Bożenna Papaj.
– To bardzo potrzebna inicjatywa, która została w ostatnim czasie wpisana do strategii Gminy Piaseczno przyjętej przez Radę Miejską – mówiła obecna na posiedzeniu radna Ewelina Wójcik. – Cieszę się, że cele RM oraz Piaseczyńskiej Rady Seniorów są zbieżne. Wspólnie łatwiej osiągniemy cel – podsumowała Wójcik. Oprócz tego za priorytet tej kadencji seniorzy postawili sobie zwiększenie aktywności osób strasznych oraz polepszenie jakości usług medycznych w ramach publicznej służby zdrowia. Na jesieni będą również stałe dyżury i skrzynki kontaktowe dla mieszkańców, dzięki którym będzie można bezpośrednio spotkać się z członkami Piaseczyńskiej Rady Seniorów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama