UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Przyjazna przestrzeń – konkurs

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ministerstwo Rozwoju ogłosiło konkurs dotacji skierowany do jednostek samorządu terytorialnego pod tytułem: „HUMAN SMART CITIES. Inteligentne miasta współtworzone przez mieszkańców”.


W konkursie, ogłoszonym 18 lipca br. mogą wziąć udział gminy miejskie oraz gminy miejsko-wiejskie.
– Głównym celem konkursu jest kreowanie, przy użyciu inteligentnych rozwiązań, miasta jako przestrzeni przyjaznej do życia, za którą współodpowiedzialność ponoszą także mieszkańcy, którzy jednocześnie biorą aktywny udział w zarządzaniu i współdecydowaniu o niej – czytamy w komunikacie ministerstwa. – Ze względu na pilotażowy charakter przewidywanych efektów konkursu, wdrażanych rozwiązań technologicznych i innowacji społecznych, niemniej ważne jest upowszechnienie wypracowanych rozwiązań oraz promocja dobrych praktyk w tym zakresie wśród różnych interesariuszy oraz innych miast o podobnych uwarunkowaniach – informuje MR.
W I etapie konkursu MR wybierze 50 tzw. fiszek projektowych, które mają składać do 16 października 2017 r. zainteresowane samorządy. W niej musi się znaleźć syntetyczny opis pomysłu na projekt i proponowane działania w celu jego wdrożenia. Jeżeli jednak okaże się, że wpłynie więcej fiszek dobrej jakości, ministerstwo może zdecydować o zwiększeniu liczby miast, które będą mogły przystąpić do II etapu.
Jak informuje ministerstwo, fiszki, które zostały wybrane w I etapie konkursu, nie dostają automatycznie dotacji. Pełne koncepcje projektu opracowane na ich bazie będą podlegały ocenie formalnej i merytorycznej podczas II etapu i to będzie podstawa wyboru projektów do dofinansowania.
W II etapie miasta, których fiszki zostały wybrane, otrzymają wsparcie merytoryczne m.in. w postaci szkoleń, warsztatów, konferencji oraz indywidualnego doradztwa eksperckiego. Ze zdobytą wiedzą przygotują wnioski o dotację.
Minimalna wartość projektu to 500 tys. zł, a maksymalna to 4 mln zł, jednak wnioskodawca jest zobowiązany do wniesienia wkładu własnego w wysokości 10% kosztów kwalifikowanych zgłoszonego projektu.
Maksymalny termin realizacji projektów to 31 grudnia 2021 r.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama