UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Zakończył się pierwszy etap przebudowy dawnego budynku Urzędu Skarbowego. Jako pierwsze na ul. Czajewicza przeniosą się Wydział Komunikacji i PINB.

 

Budynek przy ul. Czajewicza 2/4, w którym do połowy 2014 r. mieścił się Urząd Skarbowy, przeszedł gruntowny remont. Zakończony właśnie pierwszy etap modernizacji polegał na częściowej przebudowie i dociepleniu nieruchomości. Oczywiście odnowione zostało też wnętrze budynku. Swoją siedzibę będzie tu miał urzędujący na razie po drugiej stronie ulicy Wydział Komunikacji. Trafi tu też Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, który obecnie gości w budynku internatu RCKU przy ul. Chyliczkowksiej 20a.
– Już niebawem przyjmiemy Państwa w nowych, godnych warunkach – deklaruje członek Zarządu Powiatu Ksawery Gut. Kiedy dokładnie nastąpi przeprowadzka, jeszcze nie wiadomo; obecnie powiat czeka na pozwolenie na użytkowanie, które powinno zostać wydane do końca października. Na wiosnę mają się rozpocząć prace drugiego etapu modernizacji, a po jego zakończeniu do budynku przy ul. Czajewicza przeprowadzi się również Powiatowy Urząd Pracy (również gość internatu RCKU).
– Jeżeli chodzi o starą siedzibę Wydziału Komunikacji chcemy zamienić się z gminą Piaseczno na nieruchomość po dawnym żłobku na ul. Chyliczkowskiej 47. Gmina chce przenieść na ul. Czajewicza siedzibę Straży Miejskiej, a my do dawnego żłobka przenieślibyśmy Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną i tym samym zwolnili wszystkie pomieszczenia w RCKU – wyjaśnia Ksawery Gut. – Po przeprowadzce internat RCKU zostanie w całości wyremontowany i przywrócony uczniom.

Stary budynek Urzędu Skarbowego powiat pozyskał od Skarbu Państwa i przebudował dzięki wsparciu środków unijnych. Docelowo jego powierzchnia ma się powiększyć aż trzykrotnie. Dotąd inwestycja kosztowała 4,8 mln. złotych.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama