UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina kupiła prywatne przedszkole, które zamierza wydzierżawić na...przedszkole.

 

Podczas marcowej sesji radni dali burmistrzowi zgodę na zakup od prywatnego właściciela dwóch liczących w sumie blisko 1700 m2 działek przy ul. Nadarzyńskiej. Zlokalizowane jest na nich nieczynne już przedszkole prywatne „Piruet”. Mimo, że w uchwale mowa była tylko o tym, że nieruchomość zostanie kupiona za sumę ustaloną w drodze negocjacji z właścicielem, bez żadnych konkretów, radni bez dyskusji przyjęli uchwałę. Od głosu wstrzymali się tylko Zbigniew Mucha i Antoni Rosłon.

Wiceburmistrz Hanna Kułakowska-Michalak potwierdza, że gmina dokonała już zakupu. Niestety przez ponad tydzień nie otrzymaliśmy odpowiedzi na kilka istotnych pytań związanych z tą inwestycją. Od Naczelnik Wydziału Gospodarki Gruntami Iwony Woszczyk udało nam się dowiedzieć, że gmina wydała na nieruchomość 2,6 mln złotych, czyli jak wnika ze znalezionych w internecie dokumentów za kwotę z operatu szacunkowego właścicieli nieruchomości, ten gminny mówił bowiem o kwocie 2,3 mln złotych. W tabeli mowa jest też o wydatkach na niezbędne prace remontowe i doposażenie przedszkola, w sumie koszty miałyby wynieść 3 mln złotych.

Warto zauważyć, że przedszkole jest zlokalizowane niemal po sąsiedzku z budowanym właśnie Centrum Edukacyjno-Multimedialnym, w którym spora część budynku ma być przeznaczona na przedszkole właśnie. Zapytaliśmy więc wiceburmistrz również o celowość tej inwestycji, tzn. czy przedszkole miałoby działać do czasu otwarcia CEM.

Największą niespodzianką była jednak dla nas informacja o tym, że gmina przedszkole zamierza wydzierżawić jakiemuś podmiotowi. Na nurtujące nas pytanie: „Jak gmina ocenia szanse na to, że ktoś będzie chciał zapłacić za dzierżawę nieruchomości i utrzymywać przedszkole z dotacji?” również na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama