UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Powróci Piłsudski

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Cała społeczność szkolna piaseczyńskiej „Jedynki” zdecydowała, że szkoła powinna powrócić do pierwszego patrona – Józefa Piłsudskiego.

 

O przymiarkach do zmiany nazwy w SP nr 1 przy ul. Świętojańskiej w Piasecznie pisaliśmy przed miesiącem. Ze względu na powszechnie panującą modę na „dekomunizację”, ale przede wszystkim z uwagi na obchodzone w tym roku stulecie utworzenia szkoły, dyrekcja uznała, że warto wrócić do pomysłu zmiany patrona. Obecne imię – 4. Pomorskiej Dywizji Piechoty im. Jana Kilińskiego – placówka otrzymała w 1975 r. Wszystkie trzy grupy należące do społeczności szkolnej: Rada Pedagogiczna, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski (czyli wszyscy uczniowie) miały prawo wypowiedzieć się na ten temat. Wszystkie organy były jednomyślne i spośród 3 propozycji: Obrońców Ojczyzny, Jana Pawła II oraz Józefa Piłsudskiego, zdecydowanie wygrał ten ostatni, jednocześnie pierwszy patron szkoły.

– Prawdopodobnie jeszcze w tym tygodniu będę wnioskować do władz gminy o zmianę patrona – poinformowała nas dyrektor Krystyna Łęcka. Sama uroczystość zmiany nazwy ma być połączona z obchodami stulecia szkoły, które zbiegają się ze świętowaniem stulecia niepodległości Polski.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama