UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Ponad 80 inwestycji

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gmina planuje wydać około 27 milionów złotych.

Pod koniec grudnia na sesji rady miejskiej w Górze Kalwarii radni uchwalili budżet na 2018 r. Uchwała została przyjęta jednogłośnie. Nowy budżet może się przyczynić do znacznego rozwoju gminy.

Ustalone dochody wynoszą w zaokrągleniu 135 milionów zł, wydatki zaś zaplanowano na kwotę 140,5 miliona zł. Różnica między dochodami i wydatkami stanowi planowany deficyt budżetu w wysokości ponad 5 milionów, który zostanie pokryty przychodami pochodzącymi z pożyczek zaciągniętych na rynku krajowym oraz emisji obligacji komunalnych.

Plany gminy w tym roku są bardzo ambitne, ponieważ w budżecie ujęto bardzo dużą liczbę inwestycji do zrealizowania na łączny koszt 27 milionów zł.

– Daje on olbrzymie szanse na dynamiczny rozwój gminy na wielu płaszczyznach, gdyż zakładamy realizację przeszło 80 inwestycji – poinformował Burmistrz Gminy Góra Kalwaria Dariusz Zieliński.

W planach jest między innymi: przebudowa części ulic 3 Maja i Dominikańskiej, modernizacja ratusza, dalszy ciąg rewitalizacji skarpy wiślanej, a także budowa zintegrowanej sieci tras rowerowych na terenie gminy, która będzie kosztować nieco powyżej 5 milionów zł.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama