UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Okrężna droga do utwardzenia

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Mieszkańcy pominiętego przy utwardzaniu odcinka ul. Okrężnej pytają kiedy i do nich dotrze cywilizacja.

Większość ulicy Okrężnej w Zalesiu Dolnym jest pokryta kostką brukową. Podobnie jak kilka innych dochodzących do niej przecznic. Nie dotyczy to jednak liczącego około 350 metrów odcinka między ulicą Zaleśną a Dębową.

– Nam, mieszkańcom 8 posesji zlokalizowanych przy tym odcinku, nie są znane przyczyny takich zaniedbań – mówi Krystyna Sidwińska.

– Dodatkowo chcę nadmienić, iż o ten kawałek drogi prosimy jako mieszkańcy od 13 lat – dodaje Edyta Kutelska. – Nic się nie dzieje w tej kwestii. Płacimy niemałe podatki do gminy, a mieszkamy jak na końcu świata. Domagamy się wreszcie jakiejś decyzji. Czujemy się wciąż lekceważeni i pomijani.

Naczelnik Wydziału Infrastruktury i Transportu Włodzimierz Rasiński przyznaje, że jeszcze przez czas jakiś sytuacja nie ulegnie poprawie.

– Najpierw musimy zrobić odwodnienie a dopiero potem będziemy utwardzać drogę – wyjaśnia. Więcej informacji na ten temat ma Teresa Mazanek, która monitoruje ten temat w wydziale.

– Obecnie na ukończeniu jest koncepcja odwodnienia – informuje. – Na razie nie ma zabezpieczonych pieniędzy na realizację tego zadania. W budżecie na 2018 r. przewidziano tylko wykonanie niezbędnej dokumentacji – dodaje. Należy pamiętać, że mowa o większym projekcie dotyczącym przebudowy ulicy Okrężnej na odcinku od ul. Redutowej do Koszykowej i przedłużenie ul. Konopnickiej od Kopernika do Okrężnej. Poprawa infrastruktury ma polegać na odwodnieniu, utwardzeniu i budowie oświetlenia. Innymi słowy, na realizację tego projektu potrzeba sporej sumy pieniędzy, więc w wersji optymistycznej realizacja rozpocznie się dopiero w 2019 r. O ile radni przeznaczą na nią wystarczające środki.

1 komentarz

  • Link do komentarza Krystyna Sidwinska Krystyna Sidwinska 20 lutego 2018

    Podane informacje na temat drogi nie są w pełni prawdziwe gdyż ul Okrezna ma wykonane odwodnienie ulicy juz kilka lat temu i brakuje w środku ulicy ok 400 m kostki brukowej prży mojej bramie wjazdowej jest akurat studzienki z odwodnienia ulicy która na chwile obecna nie odbiera wody z ulicy gdyż nawierzchnia jest dolami pokryta jak ser jest błoto i kałuże, Położenie takiego odcinka drogi dla Gminy to nie jest duży koszt .

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama