UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Aleja Kasztanów zyska nowy asfalt. Niestety nie na całej długości. I już po wakacjach.

 

Nawierzchnia w al. Kasztanów w Zalesiu Dolnym nie wyglądała najlepiej jeszcze przed rozbudową szkoły, a poruszanie się drogą ciężkiego sprzętu i prace przy budowie nowego parkingu sytuacji raczej nie poprawiły. Szkoła jest gotowa, więc gmina może rozpocząć naprawę jezdni. Wyłoniony w przetargu wykonawca oprócz nowej nawierzchni asfaltowej będzie musiał wykonać spadki w kierunku istniejącego rowu melioracyjnego tak, by na ulicy nie zbierała się woda. Wybudowane zostaną też nowe krawężniki.
Czy przy tej okazji szanse na asfalt mają mieszkańcy rozjeżdżonego podczas remontu linii kolejowej gruntowego odcinka al. Kasztanów? Niestety nie. Nowa warstwa ma być wylana tylko do skrzyżowania z al. Brzóz. Naczelnik gminnego Wydziału Transportu i Infrastruktury Włodzimierz Rasiński zadeklarował jedynie ewentualne uzupełnienie i utwardzenie drogi przy okazji wykonywanego po sąsiedzku remontu.
Termin składania ofert mija 22 sierpnia. Prace będą więc wykonywane już po rozpoczęciu roku szkolnego co znacząco utrudni dojazd do szkoły.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama