UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Nie zdążą do końca roku Fot. Dzielnica Wilanów

Nie zdążą do końca roku

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Przedłuża się w czasie połączenie Wilanowa z Ursynowem.


Pod koniec lipca Burmistrz Dzielnicy Ursynów unieważnił przetarg na roboty budowlane na ulicy Rosoła oraz Relaksowej na odcinku Jeżewskiego – Rosnowskiego. Złożono dwie oferty – pierwsza opiewająca na ponad 21 milionów złotych i druga wynosząca blisko 15 milionów 700 tysięcy złotych. Władze zamierzały przeznaczyć na inwestycję prawie 12 milionów złotych brutto, więc nie można było wybrać żadnej z nich.
– Równocześnie nadmienia się, iż brak jest możliwości zwiększenia kwoty przeznaczonej na realizację przedmiotowego zamówienia – czytamy w informacji o unieważnieniu postępowania.
Termin wykonania prac budowlanych przypadał na 10 grudnia 2017 roku. W związku z brakiem wyłonienia wykonawcy ukończenie robót powinno nastąpić później.
Jak podała „Gazeta Wyborcza”, urząd dzielnicy planuje szybko powtórzyć przetarg. Optymistyczny wariant zakłada, że przebudowa ulic Rosoła i Rosnowskiego zostanie zakończona przed końcem roku, choć to raczej wątpliwe, gdyż pracy jest bardzo wiele. Jeśli wykonawca będzie wybrany przed końcem wakacji, to możliwe, że jesienią przebudowę przejdzie skrzyżowanie z ulicą Relaksową, a do ruchu zostanie dopuszczona ulica Korbońskiego i Rosnowskiego.
Przypomnijmy, że od połączenia Wilanowa z Ursynowem uzależnione są zmiany w komunikacji miejskiej. Trasa niektórych linii autobusowych uległaby modyfikacjom i kursowałyby one z Konstancina do Metra Kabaty, a nie, jak poprzednio, do Metra Wilanowska. Posiedzenie komisji Rady Miejskiej Konstancina-Jeziorny do spraw transportu odbędzie się w sierpniu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama