UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Piaseczyńska MRG zdobyła tytuł Młodzieżowej Rady 2018.

 

Konkurs „Młodzieżowa Rada 2018” zorganizowało Ministerstwo Edukacji Narodowej z inicjatywy Rady Dzieci i Młodzieży Rzeczypospolitej Polskiej przy Ministrze Edukacji Narodowej. Celem konkursu było promowanie idei samorządności wśród młodzieży, a także docenienie najbardziej aktywnych młodzieżowych rad.

Młodzież musiała przygotować trzyminutowy film, w którym opowiada o swoich działaniach, oraz wypełnić specjalną ankietę, dokumentującą ostatnie dwa lata aktywności. Oceniające zgłoszenia jury brało pod uwagę m.in. podejmowanie działań na rzecz młodzieży, wspieranie i upowszechnianie idei samorządowej w środowisku lokalnym, a także ciekawy sposób ujęcia tematu w filmie lub prezentacji multimedialnej. Podczas III Konferencji Młodzieżowych Rad "Młodzi 2.0", która odbyła się w Sejmie RP 17 kwietnia reprezentanci Młodzieżowej Rady Gminy Piaseczno w towarzystwie wiceburmistrz Hanny Kułakowskiej-Michalak mieli okazję cieszyć się zwycięstwem w konkursie. Przewodnicząca MRG Karolina Hołownia-Malinowska, I wiceprzewodnicząca Weronika Jagielak i sekretarz Kuba Podraza nie ukrywali radości z wyróżnienia.

– Nie osiągnęlibyśmy takiego sukcesu bez wszystkich, którzy nas wspierali i którzy pracowali na sukcesy MRG Piaseczno! – podkreśla Karolina Hołownia-Malinowska.
Sukces w konkursie jest tylko potwierdzeniem tego, co od dawna mówią organizacje wspierające młodzieżowe rady – że ta piaseczyńska jest wzorcową radą w skali kraju.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki za powodzenie kolejnych działań podejmowanych na rzecz młodzieży i nie tylko.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama