UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Koperta dla seniora

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Na początek zakupiono 500 pakietów.

 

„Koperta życia” to akcja skierowana do osób przewlekle chorych, starszych i samotnych. Polega ona na zebraniu w specjalnie przygotowanych kopertach wszystkich najważniejszych informacji o stanie zdrowia danej osoby, a także o przyjmowanych lekach, alergiach, danych osobowych i kontaktów do najbliższych. Dokumentacja jest oznakowana graficznie, co ułatwia i przyspiesza pracę udzielającym pomocy służbom medycznym, które w sytuacji kryzysowej niekiedy mogą mieć problem z odnalezieniem ważnych informacji. Pakiet składa się z plastikowej koperty, karty informacyjnej oraz naklejki na lodówkę, w której powinien być on przechowywany, ponieważ jest to miejsce łatwo dostępne. Do partnerów akcji należą między innymi: Gdańsk, Łomża, Iława, Pułtusk, Tczew, a od niedawna również Konstancin-Jeziorna.

Pomysłodawcą wprowadzenia akcji na teren uzdrowiska była Rada Seniorów Gminy Konstancin-Jeziorna, której członkowie wystąpili do władz gminy o przyznanie środków na zakup kopert. Na początek gmina zakupiła 500 pakietów, a w razie potrzeby nabędzie kolejne. W skład konstancińskiej „Koperty życia” wchodzi również plastikowa karta ICE wielkości karty bankomatowej, na której można zapisać swoją grupę krwi oraz dane kontaktowe osób, które należałoby powiadomić w sytuacji wypadku. Kartę ICE można nosić ze sobą w portfelu.

Mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie odbierać pakiety w Biurze Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta i Gminy Konstancin-Jeziorna znajdującym się przy ulicy Warszawskiej 23. Wzór wypełnionego formularza karty (powinien on zostać podpisany przez lekarza prowadzącego) można znaleźć na stronie www.kopertazycia.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama