UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Świadkowie twierdzą, że kradzieże dokonywane są przez mieszkańców Góry Kalwarii.


Na cmentarzu parafialnym w Górze Kalwarii w ostatnim czasie dochodzi do kradzieży. Łupem złodziei padają między innymi wiązanki oraz tzw. „wieczne światełka”, których ceny bywają dosyć wysokie. O sprawie poinformowali księża z Parafii pod wezwaniem Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Górze Kalwarii.
– Chcemy podzielić się smutną informacją, że na cmentarzu parafialnym odnotowuje się kradzieże wiązanek i tzw. „wiecznych światełek”. Świadkowie twierdzą, że tym procederem zajmują się mieszkańcy naszego miasta, znani z nazwiska. Podkreślamy, że tego rodzaju karygodne czyny są zgorszeniem dla pokrzywdzonych i okrywają niesławą sprawców – brzmiało ogłoszenie duchownych.
Jak do tej pory żaden przypadek kradzieży nie został jednak zgłoszony policjantom.
– Wiemy o ogłoszeniu i zachęcamy do składania w tej sprawie zawiadomień lub przekazania policji wiadomości o ewentualnym sprawcy. Do dnia dzisiejszego żadnego zawiadomienia policjanci nie odnotowali – powiedział nam Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie komisarz Jarosław Sawicki.
Przypomnijmy, że zgodnie z art. 262 § 2 kodeksu karnego: „Kto ograbia zwłoki, grób lub inne miejsce spoczynku zmarłego, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8”. Paragraf ten dotyczy przywłaszczenia przez sprawcę jakiegokolwiek przedmiotu mającego związek z miejscem spoczynku zmarłego (np. wiązanek, zniczy, kwiatów itp.) bez względu na wartość materialną. W związku z tym tego typu zachowanie nie tylko, jak podkreślają księża, okrywa sprawców niesławą, ale może również mieć dla nich poważne konsekwencje.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama