UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Fontanna na majówkę

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ostatni budowlany element Skweru Kisiela, czyli fontanna, właśnie jest wykańczany. Niebawem powinny też pojawić się nowe nasadzenia.

 

W związku z faktem, że prosto z zimy wkroczyliśmy w lato, zainteresowanie zrewitalizowanym Skwerem Kisiela wzrosło. Na razie miejsce przypomina bardziej betonową pustynię niż przyjemny skwer, ale jak zapewnia wiceburmistrz Daniel Putkiewicz, niebawem pojawi się nowa roślinność.

– Mamy już zaktualizowany projekt nasadzeń. Na dniach zostanie ogłoszony przetarg na utrzymanie zieleni, a nasadzenia zostaną objęte roczną gwarancją – informuje Anna Grzeszczak z Biura Promocji. Obecnie trwają odłożone do wiosny prace przy wykończeniu fontanny. Zgodnie z umową, powinny zakończyć się w kwietniu. Sam odbiór prac, a tym samym zakończenie inwestycji, może jeszcze trochę potrwać, ale plac od dawna jest użytkowany przez mieszkańców. Jeśli uda się skończyć fontannę, to zapewne zostanie uruchomiona w majówkę. Gminie z pewnością bardzo na tym zależy, ponieważ w pierwszy weekend maja zaplanowała na placu imprezę pod nazwą Rewia Smaków.

Inwestycja tak czy inaczej zakończy się z rocznym opóźnieniem, ponieważ przed rokiem (pierwotnie miała się zakończyć w grudniu 2016 r.) zapewniano nas, że prace potrwają do 31 maja 2017 r.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama