UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Decyzje mieszkańców

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Na realizację 18 zadań gmina przeznaczy łącznie ponad 852 tysiące złotych.


We wrześniu zakończyło się głosowanie na projekty do Budżetu Obywatelskiego 2018 w Konstancinie-Jeziornie. W piątej edycji mieszkańcy mogli wybierać spośród 18 zadań, które spełniły wymogi formalne i zostały dopuszczone do głosowania. Oddano 1318 głosów, w tym 358 wysłanych za pośrednictwem internetu. Wybierano po dwa projekty – jeden z listy inwestycyjnych oraz jeden z listy pozostałych.
Największą popularnością wśród projektów inwestycyjnych cieszył się projekt o nazwie „Mirkowska 56”, dotyczący remontu stolarki okiennej, parapetów i drzwi na parterze budynku przy ulicy Mirkowskiej 56. Na podium znalazły się również kamery monitoringu we wsi Parcela oraz modernizacja placu zabaw w Bielawie. Z listy pozostałych najwięcej głosów otrzymała propozycja prowadzenia zajęć na zdrowy kręgosłup i zumby w Słomczynie, działalność klubu kulturalnego „Wszycy Razem – Mirków”, a także gimnastyka, zajęcia taneczne w Opaczy i kurs robotyki w Szkole Podstawowej w Słomczynie.
Dokładna liczba głosów nie miała jednak aż tak dużego znaczenia. W tym roku obowiązywała bowiem zasada, że każdy projekt, który uzyskał co najmniej 30 głosów, zostanie zrealizowany, o ile łączny koszt realizacji wszystkich projektów nie przekroczy zarezerwowanych środków. Pula środków wynosiła okrągły milion złotych, zaś szacunkowa wartość wszystkich projektów to nieco ponad 852 tysiące złotych. W związku z tym wszystkie zadania zostaną ujęte w projekcie budżetu gminy na 2018 rok, w tym między innymi: zagospodarowanie terenu wokół nowego placu zabaw w Mirkowie, festiwal muzyki ulicznej „Hip Hop Zdrój 2018” oraz przez wielu długo wyczekiwany plac zabaw dla psów.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama