UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Portal motopiaseczno.pl wraz ze strażą miejska od września prowadza akcje dla najmłodszych „Bezpieczny powrót do domu”.


W ramach akcji straż miejska prowadzi lekcje z bezpieczeństwa w ruchu drogowym w przedszkolach i szkołach podstawowych na terenie Gminy Piaseczno. Dzieci uczą się, jak poruszać się w mieście oraz poza terenem zabudowanym. Zasady wdrażane przez strażników miejskich są ważne przez cały rok, ale to właśnie teraz, kiedy dni są krótkie i zmrok zapada szybko, niebezpieczeństwo zdarzenia drogowego z udziałem dzieci jest większe.
Od połowy 2014 roku piesi poruszający się poza terenem zabudowanym po zmroku zobowiązani są do noszenia odblasków.
Po zmroku piesi w ciemnych ubraniach nie są widoczni dla kierowcy. Jeżeli poruszają się oni słabo oświetlonym chodnikiem albo zwykłym poboczem, kiedy kierujący pojazdem ich zauważy, często jest już za późno na jakąkolwiek reakcje z jego strony.
– Jeśli jednak pieszy w takiej sytuacji ma na sobie odblaski, kierowca jest w stanie dostrzec go z odległości aż 200-250 metrów. Ma to ogromny wpływ na bezpieczeństwo pieszego. Te 200 metrów daje kierowcy czas na reakcję, aby móc ominąć taką osobę – podkreśla Michał Rogala, instruktor szkolenia techniki jazdy w Bambini Racing oraz prezes stowarzyszenia Automobilklub Piaseczyński.
Celem zajęć jest, aby najmłodsi uczestnicy ruchu wyrobili w sobie pozytywne nawyki związane z bezpiecznymi zachowaniami, rozróżniali najważniejsze znaki drogowe, wiedzieli, jak przechodzić przez jezdnie i nauczyli się korzystać z sygnalizacji świetlnej. Forma zajęć jest dla dzieci atrakcyjna, ponieważ strażnicy korzystają na nich z minimiasteczka drogowego, dzięki któremu mogą uczestnikom pokazać wiele sytuacji na drodze, które mogą się zdarzyć, a których dzieci nie potrafią sobie wyobrazić.
Akcja prowadzona jest przez cały rok szkolny 2016/2017 na terenie Gminy Piaseczno. Dzieci otrzymają w sumie 4 000 odblasków, których sponsorem jest partner akcji, salon samochodowy Peugeot Lion Motors.
Szkoły zainteresowane szkoleniami dla uczniów klas 1-3 proszone są o kontakt mailowy pod adresem: info@motopiaseczno.pl.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama