Bezpieczna droga do szkoły

0
460

Zakończyły się utrudnienia związane z budową chodnika wzdłuż ul. Wojska Polskiego od Władysławowa do Lesznowoli. Od września uczniowie lesznowolskiej szkoły będą mogli bezpiecznie dotrzeć do niej pieszo lub rowerem.

Powiat wybudował liczący dwa kilometry chodnik w ciągu ulicy Wojska Polskiego od ul. Żwirowej w Wilczej Górze do ul. Słonecznej (droga wojewódzka nr 721) w Lesznowoli.
– Koszt budowy tego ciągu pieszo-rowerowego wynosi 430 tys. złotych – informuje członek Zarządu Powiatu Ksawery Gut. Zgodnie z planem inwestycja ma się zakończyć w sierpniu. De facto pozostały prace wykończeniowe, oznaczenie i odbiór prac od wykonawcy.
Poprzedniej ekipie udało się wybudować fragment chodnika od Władysławowa do ul. Żwirowej właśnie. To istotna ze względów bezpieczeństwa pieszych inwestycja. Ulica Wojska Polskiego stała się popularną trasą dojazdową do drogi wojewódzkiej 721. Tymczasem ulica ta prowadzi m.in. do zespołu szkół w Lesznowoli. Obecnie dzięki oświetleniu biegnącego przez las odcinka oraz istnieniu chodnika wraz ze ścieżką rowerową dzieci będą mogły bezpiecznie docierać do i ze szkoły.
Chodnik w Lesznowoli to kolejna inwestycja w poprawę bezpieczeństwa na powiatowych drogach. Dwustronny chodnik powstanie m.in. po remoncie fragmentu ul. Wojska Polskiego w Piasecznie oraz przy ul. Cyraneczki w Józefosławiu. Najdłuższe odcinki drogi dla pieszych powstaną na trasie Jazgarzew–Łbiska (1,5 km), Wola Mrokowska–Garbatka (1,4 km), przy drodze powiatowej nr 2805W w Konstancinie-Jeziornej (1,4 km) oraz przy ul. Przyszłości w Łazach (1,2 km). Tam, gdzie to możliwe, powiat stara się uzupełniać chodnik drogą dla rowerów.
– W tym roku samorząd zamierza wybudować łącznie ponad 10 km chodników, 1,5 km ścieżek rowerowych i 3 km ciągów pieszo-rowerowych – wylicza Gut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię