UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Redakcja

Redakcja

 

Dwa dni temu zamieściliśmy sprostowanie napisane przez pełnomocnika pana D. dotyczące mojego artykułu z 14. lutego. Nie mogę się jednak zgodzić z jego treścią.

Prawdą jest, że państwo Piędzio posiadają psa. Problem w tym, że muszą go trzymać na posesji sąsiada.

Choroba Alzheimera może przytrafić się każdemu. O życiu z osobą dotkniętą tym schorzeniem pisze Gloria Hide – pisarka, autorka książki "Usypiając ojca" –  która opiekowała się ojcem chorym na Alzheimera.

Dzielnicowi wraz z policjantem z zespołu kryminalnego z Lesznowoli zatrzymali na „gorąco” dwóch mężczyzn włamujących się do pojazdów i kradnących wszelkiego rodzaju towary. Do samochodów dostawali się po uprzednim automatycznym „zagłuszeniu” zamka. Zaraz po akcji jeden z zatrzymanych miał odlecieć na Sycylię, gdzie obecnie zamieszkuje. Jednak policjanci na najbliższe trzy miesiące obu zatrzymanych osadzili w areszcie śledczym.

Podczas służby dzielnicowi z komisariatu w Lesznowoli zwrócili uwagą na białego nissana. Z policyjnych informacji wynikało, że dzień wcześniej poruszający się takim pojazdem mężczyźni przed Centrum Handlowym w Wólce Kosowskiej dokonali włamania do citroena, skąd skradli towar o wartości ponad 6000 złotych.

Podczas prowadzonej przez dzielnicowych obserwacji, do pojazdu podeszło dwóch mężczyzn z kilkoma paczkami. Funkcjonariusze z Lesznowoli natychmiast przystąpili do ich legitymowania i sprawdzania pochodzenia przyniesionego przez nich towaru. Wówczas okazało się, że do nissana znosili oni skradziony z innych samochodów towar. Były to między innymi dekodery, odzież damska i skórzana, laptop oraz inne narzędzia elektroniczne za łączną sumę ponad 7 tysięcy złotych.

Mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnej celi. Obaj 36-latkowie pochodzą z Radomia, jednak jeden z nich do Polski przyjechał kilka dni temu z Sycylii, gdzie obecnie mieszka. Samochód, którym się poruszali został wynajęty w jednej z wypożyczalni. Wewnątrz niego policjanci ujawnili urządzenie przełamujące zabezpieczenie centralnego zamka w samochodach poprzez jego zagłuszanie.

Obu zatrzymanym przedstawiono cztery zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem do pojazdów, dodatkowo jeden z nich odpowie za posiadanie kokainy. Policjanci z Lesznowoli wystąpili do prokuratora z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, do którego wczoraj po południu sąd przychylił się.

Choć jeden z nich na dziś miał zaplanowany wylot na Sycylię, to wraz ze swoim kompanem na najbliższe trzy miesiące trafili już do jednego z aresztów śledczych.

 

mat. prasowe KPP w Piasecznie

„Nawiązując do informacji zawartych w artykule prasowym pt. „Prokuratura bada sprawe Piędziów” w dniu 14 lutego 2018 r. informuję że zawierał on nieprawdziwe informacje tj.

  1. Nieprawdą jest, że państwo D., którzy kupili budynek od Grupy Technicznej, zabronili lokatorom Annie i Michałowi Piędzio trzymać nawet psa.

Właściciele nigdy nie zabraniali lokatorom trzymać zwierząt domowych. W 2004 r. zwrócili się do nich jedynie o to, żeby liczba trzymanych zwierząt nie była nadmierna i nie zakłócała korzystania z nieruchomości. Państwo Piędzio do dnia dzisiejszego posiadają psa i conajmniej jednego kota.

2.Nieprawdą jest, że Panstwo D. zmuszają Annę i Michała Piędzio do życia w domu, do którego przez ziejące w dachu dziury leje się woda. Państwo D. zakupili nieruchomość przy ul. Sportowej w Baniosze w 2002 r.

Warunkiem podpisania definitywnej umowy przenoszącej własność było uprzednie podpisanie umowy, w której przyszły właściciel ureguluje z dotychczasowymi lokatorami (Anna i Michał Piędzio) kwestie związane z warunkami na jakich będą oni użytkować lokal mieszkalny. Z uwagi na fakt, że nabywcy nie dysponowali funduszami na remont dwóch budynków znajdujących się na posesji, zaproponowali lokatorom możliwość dożywotniego mieszkania w zamian za dokonywanie przez nich bieżących napraw budynku w celu utrzymywania go w stanie nadającym się do zamieszkania. W przypadku, gdyby Anna i Michał Piędzio nie zgodzili się na zaproponowane warunki, Państwo D. nie dokonaliby zakupu i skorzystali z zagwarantowanego w umowie przedwstępnej prawa do odstąpienia od umowy definitywnej.

3.Nieprawdą jest, że państwo D. umożliwiają dokonanie remontu przez lokatorów.

Państwo D. nigdy w żaden sposób nie uniemożliwiali lokatorom dokonywanie remontu. Zgodnie z umową lokatorzy byli zobowiązani dokonywać na własny koszt prace remontowe w budynku i między innymi w wykonaniu tej umowy w 2004 r. dokonali wymiany rynien i inne doraźne, drobne prace remontowe pokrycia dachowego. Pod koniec 2017 r. , Państwo Piędzio zaproponowali , że zamiast koniecznych prac remontowych w budynku, określonych wytycznymi biegłego z zakresu budownictwa, dokonają jedynie profilaktycznego przykrycia dachu plandeką. Z uwagi, że budynek był  już w tak złym technicznym, że przebywanie w nim zagraża zdrowiu i życiu lokatorów, właściciele nie mogli wyrazić zgody na propozycję lokatorów, a tym samym przejąć na siebie odpowiedzialność za skutki ewentualnej tragedii, która de facto może wydarzyć  się w każdej chwili gdyż Państwo Piędzio w dalszym ciągu mieszkają w budynku, pomimo że został on wyłączony z użytkowania ze względu na zły stan techniczny.

4.Nieprawdą jest, że wniosek właściciela złożony do PINB o wyłączenie budynku z użytkowania był formą represji wobec lokatorów lub, jak sugeruje autor, formą obrony właściciela przed obowiązkiem remontu budynku.

Jak już zostało wskazane, na mocy umowy zawartej z lokatorami w 2002 r. to na nich ciążył obowiązek dokonywania remontów budynku. Wbrew temu, co twierdził autor w poprzednich artykułach Państwo Piędzio pomimo, że zajmowali parter budynku mieli  mają dostęp do poddasza co bez wątpienia pozwalało im prawidłowo ocenić stan techniczny dachu i dokonywać ewentualnych prac naprawczych. W sytuacji kiedy właściciele po wykonaniu ekspertyzy technicznej mieli świadomość zagrożenia jaki stwarza mieszkanie w budynku, mieli obowiązek złożenia odpowiedniego wniosku do organów nadzoru budowlanego. W przeciwnym razie, w przypadku zaistnienia katastrofy budowlanej mogliby ponieść odpowiedzialność karną jak również odszkodowawczą.”

Informujemy, że w okresie 11-18 marca 2018 r. zaplanowane jest zamknięcie toru nr 3 podmiejskiej linii średnicowej na odcinku Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle. W znaczący sposób ograniczona zostanie liczba pociągów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej, kursujących pomiędzy stacjami Warszawa Zachodnia - Warszawa Wschodnia.

Animal Rescue Polska w ciągu tygodnia przeprowadza bardzo wiele interwencji. Oto jedno z takich wydarzeń:

image003

 

Przeczytaj więcej w naszym dodatku! LINK

 

Przedszkole Adres

Numer

telefonu

strona WWW Zajęcia bezpłatne Zajęcia dodatkowo płatne Forma wyżywienia

          Przedszkole ABC

logo chmura 0

ul. Waniliowa 2, Piaseczno 504 011 660 przedszkoleabc.pl Język angielski, logorytmika, gimnastyka, rytmika, warsztaty artystyczno – modelarskie, kulinarne, teatralne, koła zainteresowań Piłka nożna, bębny, balet, taniec nowoczesny, j. hiszpański, ceramika, LEGO Robotyka, judo i inne
Własna kuchnia, 5 posiłków

Niepubliczne Przedszkole i Żłobek Fantazja

Zrzut ekranu 2018 03 06 o 14.57.44

Piaseczno ul.Staszica 12 506 125 282 www.fantazja.edu.pl Rytmika, angielski, korektywa warsztaty plastyczne, kulinarne, hiszpański zerówka, religia na życzenie Szachy, hiszpański, taniec sportowy, judo, piłka nożna, ceramika, pianino Kuchnia własna

Przedszkole Niepubliczne Blue Bell

Zrzut ekranu 2018 03 06 o 14.57.04

Konstancin-Jeziorna ul. Wiejska 35A 501-644-075 www.przedszkole-bluebell.pl English All Day, Glottodydaktyka, rytmika, psycholog,  Savoir Vivre, Mały Europejczyk,   plastyka Multisport, Legorobotyka, Matplaneta, taniec nowoczesny, judo, korektywa, logopeda, Kuchnia własna

Chatka Puchatka

logo

ul. Kazimierza Jarząbka 4 05-500 Piaseczno 22 750 04 57  angielski, rytmika, balet, judo i teatr   Legorobotyka  Kuchnia wlasna na bazie produktów ekologicznych.

Przedszkole numer 1

Zrzut ekranu 2018 03 06 o 14.55.13

ul. Kauna 4, 05-500 Piaseczno 22 756-76-63 www.przedszkole1piaseczno.pl Warsztaty instrumentalne, artystyczne, taniec sportowy. - Kuchnia własna

Przedszkole nr 2

Zrzut ekranu 2018 03 06 o 14.54.27

ul. Longinusa 25 05 – 501 Piaseczno 22 756-77-67 www.przedszkole-zalesinek.pl Język angielski, logopeda oraz psycholog - Kuchnia własna

Przedszkole nr 7

max1000x100trlogo

ul. Młodych Wilcząt 7 05- 540 Zalesie Górne 22 726-65-50 http://www.zalesiolandia.pl/ - - Kuchnia własna

Nefrytowy zakątek

logo glowne

ul. Nefrytowa 14 05 - 500 Piaseczno 22 750-77-50 http://www.przedszkole-nefrytowa.edu.pl/ Zajęcia logopedyczne, zajęcia z psychologiem, warsztaty rytmiczno-ruchowe, taniec sportowy, j. angielski - Kuchnia własna
Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Górze Kalwarii Ks. Sajny 18 05-530 Góra Kalwaria 22 72 73 557 http://www.ps1.eprzedszkola.pl/ Kółko plastyczne! - Kuchnia własna

Gminne przedszkole w Jastrzębcu

Zrzut ekranu 2018 03 06 o 14.51.21

Łąkowa 13 05-552 Wólka Kosowska 227561582 http://www.pj13.eu/ Język angielski, rytmika, korektywa - Kuchnia własna

 

 

 

 

 

 

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama