UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Rozmowa z Leszkiem Sankowskim, Dyrektorem Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Ustanowie.

Cała społeczność szkolna piaseczyńskiej „Jedynki” zdecydowała, że szkoła powinna powrócić do pierwszego patrona – Józefa Piłsudskiego.

Zgodnie z nową ordynacją wyborczą, kandydaci do organów władzy samorządowej będą musieli zdecydować się na konkretną jednostkę.

W ubiegłym roku o blisko 80% wzrosła liczba czynów karalnych popełnionych przez młodzież. To największa zmiana w rocznym raporcie policji.

Pomysł przeniesienia przedszkolaków z ul. Szkolnej do CEM nie został entuzjastycznie przyjęty przez rodziców.

Policja w całym województwie mazowieckim przeprowadza na ulicach akcję „Smog”. Sprawdza, czy emitowane przez nasze samochody spaliny nie są zbyt toksyczne.

Mieszkańcy Stefanowa już od dwunastu lat czekają na wybudowanie kanalizacji, a ich cierpliwość się kończy.

Powiat przeznaczy prawie milion złotych na pomoc młodym mieszkańcom w znalezieniu pracy i drugie tyle na wsparcie rozpoczynających działalność gospodarczą.

Do nietypowej sytuacji doszło w Józefosławiu. Gmina chce dać, mieszkańcy nie chcą wziąć. W zamian chcieliby coś innego. Tyle, że to nierealne.

Policja i Urząd Gminy podjęli działania, które mają na celu edukację i ostrzeżenie piaseczyńskich seniorów przed oszustami. Problem jest poważny – oszuści próbują codziennie, a ofiary często oddają im oszczędności całego życia.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama