UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

To trzecie spotkanie z cyklu SZTUKA MÓWI. Poza wyświetleniem filmu („Wyjście przez sklep z pamiątkami”), wyreżyserowanego przez jednego z największych, a zarazem najbardziej tajemniczych współczesnych twórców BANKSY’EGO, porozmawiamy z moderatorem (Marcin Majkut) i zaproszonym gościem (Paweł Althamer) nie tylko na temat filmu, ale również szeroko pojętej sztuki i jej wpływu na życie człowieka.

Kacper Kuszewski z orkiestrą Jacka Tarkowskiego „W hołdzie Adolfowi Dymszy”

Wokalistka zaśpiewała autorskie pastorałki z wydanej kilka lat temu płyty.

Nagrodzona na ostatnim festiwalu w Berlinie czarna komedia w reżyserii kultowego fińskiego reżysera Akiego Kaurismäkiego („Leningrad Cowboys”, „Człowiek bez przeszłości”).

W niedzielę 10 grudnia, tradycyjnie już przed Świętami Bożego Narodzenia, odpalamy choinkę na Rynku

W środę 22 listopada odbył się niesamowity koncert wykonany przez Joannę Kondrat, laureatkę nagród w Opolu. Miał zwrócić uwagę na problem przemocy domowej. 

Podczas wieczorów jazzowych, w klimatycznej atmosferze, przy kubku herbaty i w świetle świec rozbrzmiewa muzyka.

Po pokazie filmu  „Pokot”  Agnieszki Holland, rozpoczęła się dyskusja z Wiktorem Zborowskim, głównym aktorem filmu. Kino Uciecha przeżyło oblężenie.

W najnowszych propozycjach Centrum Kultury mamy gratkę dla kinomanów. Zapraszamy wszystkich, którzy interesują się kinem i sztuką. To właśnie te dwie dziedziny spotkają się w jednym miejscu, wzbogacone o merytoryczne komentarze.

Niebieski koncert

Już za tydzień odbędzie się niezwykły koncert, podczas którego wyświetlony zostanie film zrealizowany w więzieniu.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama