Zamkną dwa przejazdy

0
470

Wg komunikatu z 21 października PKP PLK S.A. zamknie dzisiaj o godzinie 10 przejazd w Żabieńcu – Jesówce oraz na Orężnej – Jana Pawła II.

Od wiosny zamknięty jest wiadukt na alei Kalin w Piasecznie, a od sierpnia przejazd na ulicy Karczunkowskiej w Warszawie. Ze wszystkich tych przejazdów kolejowych korzystają mieszkańcy miasta i Gminy Piaseczno oraz innych gmin położonych za torami linii kolejowej, tzw. radomskiej.
Zamknięcie wiaduktu na alei Kalin, chociaż ruch na nim wydawał się umiarkowany, mocno daje się we znaki przy wjeździe do miasta od strony Gołkowa i Zalesia Dolnego. Zamknięcie przejazdu na ulicy Orężnej spowoduje, że jedynym wjazdem do miasta będzie wiadukt na ulicy Sienkiewicza. Ten z kolei i tak stoi w godzinach szczytu.
Obydwa przejazdy mają być jednak zamknięte tylko przez 10 dni – do 4 listopada. Zamknięcie przypada na długi weekend, podczas którego co prawda jest największy ruch na polskich drogach, to jednak miasta pustoszeją. Jest więc nadzieja, że zamknięcie obu przejazdów w jednym czasie nie sparaliżuje Piaseczna.
Zamknięcie nastąpi w związku z modernizacją linii kolejowej nr 8.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię