Zabierają ,,Radomiaka”

0
531

Zgodnie z nowym rozkładem jazdy, pociąg ,,Radomiak” nie będzie się już zatrzymywał na stacji Nowa Iwiczna.

Koleje Mazowieckie opublikowały ostatnio nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał od 10 grudnia br. Zgodnie z tym rozkładem, pociąg ,,Radomiak”, kursujący z Radomia do Warszawy Wschodniej i z powrotem, nie będzie się w ogóle zatrzymywał na stacji  Nowa Iwiczna. Co ciekawe, ,,Radomiak” od stacji Radom do Nowej Iwicznej będzie się zatrzymywał dokładnie na tych samych stacjach co poprzednio tj. Dobieszyn, Warka, Chynów, Czachówek Płd., Zalesie Górne i Piaseczno, a pominięta została jedynie stacja Nowa Iwiczna. Dla mieszkańców Nowej Iwicznej i pobliskich miejscowości – Mysiadła, Zgorzały, Lesznowoli czy Nowej Woli to duża strata. ,,Radomiak” to nowoczesny, piętrowy pociąg którym szybko można było dojechać rano do pracy w Warszawie i wrócić do domu. Bardzo dużo pasażerów wsiada i wysiada z niego właśnie na stacji PKP Nowa Iwiczna. Stacja obsługuje obecnie setki pasażerów, którzy każdego dnia dojeżdżają do pracy do Warszawy. W związku ze stale powiększającą się liczbą pobliskich osiedli mieszkaniowych, znaczenie tej stacji na trasie kolejowej Warszawa – Radom bardzo wzrasta.

Dlaczego pominięto tylko Nową Iwiczną?

– Co się stało? Dlaczego będzie się zatrzymywał jak poprzednio w Zalesiu i Piasecznie, a u nas nagle już go nie będzie? Ja mam koleżankę z Zalesia i ona jeździ też ,,Radomiakiem” i mówi, że w Zalesiu i w Piasecznie wsiada mniej więcej tyle samo osób co w Iwicznej. Już bym zrozumiała, gdyby to miał być pociąg dedykowany tylko dla pasażerów z Radomia, ale dlaczego zabiera się go tylko z naszej stacji, a w pozostałych zostawia? – pyta pani Edyta,  pasażerka ,,Radomiaka” z Nowej Iwicznej.

Zapytaliśmy Koleje Mazowieckie dlaczego w nowym rozkładzie pominięto tylko Nową Iwiczną, czy robiono jakieś badania korzystania z tego pociągu na tej stacji i czy jest jeszcze szansa żeby ,,Radomiak” wrócił:

– W związku ze zwiększeniem ilości połączeń do i z Piaseczna w rozkładzie jazdy edycji 2017/18, poranny pociąg Radomiak nie będzie zatrzymywał się w Nowej Iwicznej. W zamian jednak w godzinach porannych z Nowej Iwicznej ok.10 minut przed odjazdem pociągu Radomiak będzie kursował pociąg osobowy z Góry Kalwarii, natomiast w godzinach popołudniowych z Warszawy Zachodniej ok. 1 minutę później (po Radomiaku) odjedzie pociąg osobowy do Radomia, który zatrzymuje się w Nowej Iwicznej. Nadmieniam, że po dokładnej analizie rozkładu jazdy udało nam się zaplanować dodatkowy poranny pociąg dedykowany mieszkańcom Piaseczna i Nowej Iwicznej. Pociąg będzie obsługiwany nowoczesnymi wagonami piętrowymi. Wyjedzie on z Piaseczna o godz. 7.15. Z uwagi na niską przepustowość na podmiejskiej średnicy, pociąg ma postój w stacji Warszawa Zachodnia (20 minut), ale jest to dobre miejsce przesiadkowe na inne pociągi – odpowiedziała Donata Nowakowska, dyrektor Biura Prasowego ,,Kolei Mazowieckich”.    

Pasażerowie jednak nie składają broni i już informują na forach internetowych, że tworzą petycje i pisma w sprawie, a niektórzy proponują nawet blokowanie przejazdu w Nowej Iwicznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię