Miłosz Gibas ma staż w Europarlamencie

0
507

Miłosz Gibas, radny piaseczyńskiej Młodzieżowej Rady Gminy, znalazł się wśród 16 osób z całej Polski, które wygrały płatny staż w Parlamencie Europejskim.
Konkurs Eurostaż, którego organizatorami i partnerami były Platforma Obywatelska, Grupa EPL, Klub Obywatelski oraz Instytut Obywatelski, składał się z trzech etapów. Pierwszym było rozwiązanie testu w języku polskim z tematyki dotyczącej ogólnej wiedzy o funkcjonowaniu Parlamentu Europejskiego. Ten etap wyłonił 1 167 uczestników.
Laureaci I etapu napisali pracę w języku angielskim, francuskim albo niemieckim na temat wskazany przez organizatora. Jury konkursu wyłoniło po 10 najlepszych prac z każdego województwa. W tym pracę Miłosza.
Kolejny etap polegał na głosowaniu poprzez aplikację na portalu społecznościowym Facebook (każdy użytkownik Facebooka mógł zagłosować tylko raz). Z każdego województwa miał wyłonić jednego laureata.
Trzeba przyznać, że Piaseczno, tak jak Miłosz we wcześniejszych etapach konkursu, stanęło na wysokości zadania i wyklikało radnemu MRG zwycięstwo. Na to zwycięstwo jednak Miłosz zapracował sam przez lata pracy na rzecz Piaseczna, zdobywając naszą sympatię i zaufanie.
Serdecznie gratulujemy i jesteśmy dumni, że jednym z 16 młodych Polaków, którzy wyjadą na miesięczny staż do Brukseli, jest piasecznianin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz komentarz
Podaj swoje imię