UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem
Handel przy cmentarzu www.gorakalwaria.pl

Handel przy cmentarzu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Władze gminy otrzymały blisko milion złotych dotacji na realizację inwestycji.


Już niedługo mieszkańcy zapomną o robieniu zakupów na placu przy ulicy Mariańskiej, gdyż kupcy przeniosą się na zupełnie nowe targowisko. Przypomnijmy, że na początku tego roku Wiceburmistrz Góry Kalwarii Jan Wysokiński poinformował nas, iż gmina jest w posiadaniu dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz pozwolenia na budowę targowiska gminnego składającego się z 144 stanowisk handlowych, w tym 72 stanowisk zadaszonych oraz pawilonu handlowo-socjalnego. Będzie się ono znajdowało u zbiegu ulic Zakalwaria i Budowlanych. Władze otrzymały już wysoką dotację unijną na ten cel.
Tydzień temu w warszawskim Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego doszło do podpisania umowy o dofinansowanie budowy placu targowego. Kwota dotacji wynosi blisko milion złotych. Pieniądze pochodzą z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2014-2020, a oprócz Góry Kalwarii wsparcie pieniężne na nowe targowiska otrzymały również inne mazowieckie gminy.
Kiedy można się spodziewać prac budowlanych?
– Zamierzamy ogłosić przetarg na wykonawcę w bieżącym roku, a w przyszłym zrealizować inwestycję – oznajmił burmistrz Dariusz Zieliński.
Część mieszkańców nie ukrywa swojego niezadowolenia z nowej lokalizacji targu, ponieważ teraz będą mieli do niego zdecydowanie dalej. Burmistrz natomiast uważa, iż likwidacja obecnego targowiska uwolni okolicę od utrudnień w ruchu.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama