UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Graniczna po całości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Gdy tylko odpuszczą mrozy, nowy wykonawca wróci do modernizacji ul. Granicznej w Zalesiu Dolnym. Na całej długości ulicy.

 

We wrześniu ubiegłego roku gmina ogłosiła przetarg na remont gruntowego odcinka ul. Granicznej w Zalesiu Dolnym. Fragment drogi od ul. Sosnowej do ul. Wilanowskiej miał się doczekać asfaltu. Wykonawca rozpoczął prace, ale niedługo później zostały one przerwane.

– Na odcinku ul. Granicznej przerwano roboty w październiku z powodu nieprawidłowości projektowo-wykonawczych – poinformował w grudniu naszego czytelnika Bogdan Krawczyk z Wydziału Infrastruktury i Transportu Publicznego. Zapewnił, że gmina zabezpieczyła środki na dokończenie zadania w budżecie na 2018 r. oraz przymierza się do położenia nowego asfaltu na pozostałym odcinku jezdni. Jak udało nam się ustalić, przyczyną wstrzymania prac była rozbieżność między projektem a zastaną sytuacją. Chodzi głównie o lokalizację słupów telekomunikacyjnych i niezbędną dla ruchu dwukierunkowego szerokość jezdni. Ponowny przetarg na oba zadania zakończył się w lutym. Wygrał go ten sam wykonawca, który za kwotę 580 tys. złotych w ciągu 30-40 dni od podpisania umowy ma zapewnić nową nawierzchnię na całej długości jednej z dróg dojazdowych do Górek Szymona. Oczywiście prace rozpoczną się, gdy pozwoli na to pogoda.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.

Reklama

Strona społecznościowa

Reklama

Reklama